Znamenie barana (21. 3. – 20. 4.)

21. 3. – 20. 4.

Z rodených vodcov v znamení Barana sála energia a nepredvídateľná impulzívnosť. Diamant a rubín patria k dokonalým kameňom podtrhujúcim silné stránky znamenia.

Základné informácie

 • Dátum21. 3. – 20. 4.
 • Živel Oheň
 • Planéta Mars
 • Farba Červená
 • Drahokamydiamant, rubín

Silné stránky

Z Barana sála neuveriteľné množstvo energie. Neustále hľadá rýchlosť a akciu. Vzhľadom na svoju túžbu byť prvý je aj veľmi ambiciózny. Dokáže oceniť ostatných a nebojí sa bojovať za tých, ktorým podľa jeho názoru bolo ukrivdené. Je známy svojou silou a odvahou a vrodené vodcovstvo ho prirodzene stavia na čelo ostatných. Baran sa nebojí naplno vkročiť tam, kam ani slnko nezasvieti. Nedokáže byť chvíľu v kľude a jeho energia a vitalita nepoznajú hranice. Priekopnícky prístup k veciam a až detská úprimnosť ho vedú k presvedčeniu, že všetko zvládne. Vysoká inteligencia a britský zmysel pre humor podporujú jeho podnikavosť - radšej všetko sám skúša a robí to na vlastnú päsť.

Slabé stránky

Aj pozitívne povahové stránky dokáže Baran premeniť v negatívne, keď sa mu veci vymknú z rúk. Ako ohnivé znamenie zbožňuje rýchlosť a bezhlavo sa do všetkého vrhá. Snaží sa stihnúť a zorganizovať príliš mnoho vecí naraz a kvôli vlastnej netrpezlivosti si vybíja svoju frustráciu na ostatných. Prevažujúce charakteristické vlastnosti ako egoizmus, domýšľavosť, žiarlivosť a impulzívnosť často pracujú proti nemu. Podobne ako novorodené deti sa sústredí predovšetkým na seba a svoje potreby a túžby. Zároveň si myslí, že všetko vie najlepšie a že všetko zvládne lepšie než ostatní. Baran ide do vecí bez rozmýšľania a tlčie hlavou do steny nezávisle na výsledku svojho úsilia. Extrémna neuváženosť dokáže spôsobiť Baranov pád.

 • Náušnice v tvare srdca s lab-grown diamantmi Leticia
  Náušnice v tvare srdca s lab-grown diamantmi Leticia
 • Zlatá eternity obrúčka so smaragdmi a diamantmi a plochý prsteň Alixandra
  Zlatá eternity obrúčka so smaragdmi a diamantmi a plochý prsteň Alixandra
 • Prepletený prsteň s lab-grown diamantmi Kendal
  Prepletený prsteň s lab-grown diamantmi Kendal
 • Zlatý eternity prsteň s diamantmi a pánský plochý prsteň Magee
  Zlatý eternity prsteň s diamantmi a pánský plochý prsteň Magee
 • Zlaté prepletené svadobné obrúčky s diamantmi Aleisha
  Zlaté prepletené svadobné obrúčky s diamantmi Aleisha

Hlavné drahokamy

Diamant

Jedinečné vlastnosti diamantu významne ovplyvňujú pozitívne a negatívne rysy Baranovej osobnosti a inšpirujú ho k najvyššej dokonalosti. Kameň harmonizuje srdce, vôľu a myseľ a zameriava energiu správnym smerom. Na duchovnej úrovni diamant pomáha Baranovi prekonať jeho vnútorný dualizmus a otvára mu oči. Rovnako ho neušetrí pred uznaním vlastných tienistých stránok, pretože ak ich dokáže sám spracovať a čeliť im, dovedie ho diamant k nadosobnej čistote.

Diamant posilňuje vzťahy, vnútorné ja a sebadôveru. Vedie k vyrovnanému životu a ústí v schopnosť prijímať v správny čas správne rozhodnutia. Do medziľudských a pracovných vzťahov vnáša rovnováhu a minimalizuje chaos a zmätok. Do života vnáša hojnosť: či už bohatstvo, slávu alebo spoločenskú prestíž.

Prečo milujeme diamant?
Medzinárodný jazyk

Na porovnávanie kvality diamantov vytvorila GIA systém 4C (clarity, cut, color, carat), ktorým sa riadi celý svet.

Čistý uhlík

Diamant je jediným drahokamom, ktorý pozostáva iba z jedného chemického prvku, a to uhlíka.

Miliarda rokov

Väčšina prírodných diamantov vznikla pred viac ako miliardou rokov hlboko pod povrchom zeme.

Rubín

Rubín vie v srdci zapáliť iskru, a tak potlačuje sebectvo a egocentrizmus. Barana smeruje k očisteniu, zušľachťuje jeho pohnútky a posilňuje jeho inšpiráciu a tvorivosť. Červený kameň pomáha ľudskej mysli nájsť cestu k novým horizontom a novým možnostiam. Znamená nový štart, preto podporuje Baranovu zvedavosť a dobrodružnosť.

V Baranovi vzbudzuje vitalitu a posilňuje jeho charakter. Pozitívne ovplyvňuje jeho život, kariéru aj vzťahy k ostatným ľuďom. Dokáže zlepšiť akademické aj profesijné schopnosti a odvahe dodáva zdravý rozmer. Baranovi vlieva do žíl energiu, ktorá mu pomáha spomaliť a sústrediť sa na úlohy, takže všetkými povinnosťami prechádza s väčšou ľahkosťou. Prináša do života úspech a podporuje vrodenú štedrosť.

Prečo milujeme rubín?
Prvý laser

V roku 1960 bol vytvorený prvý laser za pomoci efektu rubínovej fluorescencie.

Kameň lásky

Vďaka svojej nádherne sýtočervenej farbe je rubín obľúbeným kameňom na šperky darované z lásky.

Krstné meno

V anglicky hovoriacich krajinách je Ruby tiež krstné meno. V našom tíme máme psieho člena menom Ruby.

Ďalšie drahokamy

Baranovou farbou je červená, preto ho pozitívne ovplyvňujú predovšetkým šarlátové a červené kamene. Vínový granát dodáva životnú energiu a podnecuje k činorodosti. Nebráni nadšeniu ani predstavivosti a pozitívne pôsobí na vôľu a sebadôveru. Posilňuje odvahu, výdrž a silu. Oranžovočervený karneol vo farbe ohňa podporuje vitalitu, tlmí hnev a vzbudzuje chuť do života. Sladko sfarbený ruženín dáva silu odpúšťať a podporuje flexibilitu, ktorá sa zarytému Baranovi nedostáva. Rôznofarebný turmalín oplýva dôležitými vlastnosťami: učí trpezlivosť a toleranciu, jeho červená variácia navyše Baranovi umožňuje zmieriť sa s jeho slabými stránkami. Korál zas prináša potrebný vnútorný mier a pochopenie pre druhých. Podobnými vlastnosťami skľudňuje a obmedzuje netrpezlivosť, ktorá Baranovi v žilách divoko koluje. Podobnými vlastnosťami vyniká aj ametyst, ktorý je vhodným drahokamom ohnivého znamenia. Malachit pohlcuje negatívnu energiu a tíši nervovú sústavu. Žltastý citrín podnecuje kreatívne myslenie, nadhľad a emočnú vyrovnanosť. Nádherný pableskujúci opál nadchne svojím pozitívnym vplyvom na vyjadrovacie schopnosti, zatiaľ čo modrastý chalcedon prináša citovú stabilitu. Výnimočný quartz dokáže zrkadliť Baranovu unikátnu dušu.

 • Zásnubný prsteň s lab-grown diamantmi Nabyne
  Zásnubný prsteň s lab-grown diamantmi Nabyne
 • Vintage eternity prsteň s lab-grown diamantmi Chikita
  Vintage eternity prsteň s lab-grown diamantmi Chikita
 • Zlatý prsteň so žltým emerald salt and pepper diamantom Shea
  Zlatý prsteň so žltým emerald salt and pepper diamantom Shea
 • Halo zásnubný prsteň s lab-grown diamantmi Jevelline
  Halo zásnubný prsteň s lab-grown diamantmi Jevelline
 • Vykrojená obrúčka s diamantmi Perkelly
  Vykrojená obrúčka s diamantmi Perkelly

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky