Znamenie barana (21. 3. – 20. 4.)

21. 3. – 20. 4.

Z rodených vodcov v znamení Barana sála energia a nepredvídateľná impulzívnosť. Diamant a rubín patria k dokonalým kameňom podtrhujúcim silné stránky znamenia.

Základné informácie

 • Dátum21. 3. – 20. 4.
 • Živel Oheň
 • Planéta Mars
 • Farba Červená
 • Drahokamydiamant, rubín

Silné stránky

Z Barana sála neuveriteľné množstvo energie. Neustále hľadá rýchlosť a akciu. Vzhľadom na svoju túžbu byť prvý je aj veľmi ambiciózny. Dokáže oceniť ostatných a nebojí sa bojovať za tých, ktorým podľa jeho názoru bolo ukrivdené. Je známy svojou silou a odvahou a vrodené vodcovstvo ho prirodzene stavia na čelo ostatných. Baran sa nebojí naplno vkročiť tam, kam ani slnko nezasvieti. Nedokáže byť chvíľu v kľude a jeho energia a vitalita nepoznajú hranice. Priekopnícky prístup k veciam a až detská úprimnosť ho vedú k presvedčeniu, že všetko zvládne. Vysoká inteligencia a britský zmysel pre humor podporujú jeho podnikavosť - radšej všetko sám skúša a robí to na vlastnú päsť.

Slabé stránky

Aj pozitívne povahové stránky dokáže Baran premeniť v negatívne, keď sa mu veci vymknú z rúk. Ako ohnivé znamenie zbožňuje rýchlosť a bezhlavo sa do všetkého vrhá. Snaží sa stihnúť a zorganizovať príliš mnoho vecí naraz a kvôli vlastnej netrpezlivosti si vybíja svoju frustráciu na ostatných. Prevažujúce charakteristické vlastnosti ako egoizmus, domýšľavosť, žiarlivosť a impulzívnosť často pracujú proti nemu. Podobne ako novorodené deti sa sústredí predovšetkým na seba a svoje potreby a túžby. Zároveň si myslí, že všetko vie najlepšie a že všetko zvládne lepšie než ostatní. Baran ide do vecí bez rozmýšľania a tlčie hlavou do steny nezávisle na výsledku svojho úsilia. Extrémna neuváženosť dokáže spôsobiť Baranov pád.

 • Bezel náušnice s diamantmi Elvi
  Bezel náušnice s diamantmi Elvi
 • Vintage zásnubný prsteň zo zlata s diamantmi Zaniah
  Vintage zásnubný prsteň zo zlata s diamantmi Zaniah
 • Svadobné prstene zo zlata s vintage obrúčkou a komfortným prsteňom Melvin
  Svadobné prstene zo zlata s vintage obrúčkou a komfortným prsteňom Melvin
 • Dámsky diamantový vintage prsteň a pánsky komfortný prsteň Lyssa
  Dámsky diamantový vintage prsteň a pánsky komfortný prsteň Lyssa
 • Eternity prsteň s bielymi lab-grown diamantmi Octave
  Eternity prsteň s bielymi lab-grown diamantmi Octave

Hlavné drahokamy

Diamant

Jedinečné vlastnosti diamantu významne ovplyvňujú pozitívne a negatívne rysy Baranovej osobnosti a inšpirujú ho k najvyššej dokonalosti. Kameň harmonizuje srdce, vôľu a myseľ a zameriava energiu správnym smerom. Na duchovnej úrovni diamant pomáha Baranovi prekonať jeho vnútorný dualizmus a otvára mu oči. Rovnako ho neušetrí pred uznaním vlastných tienistých stránok, pretože ak ich dokáže sám spracovať a čeliť im, dovedie ho diamant k nadosobnej čistote.

Diamant posilňuje vzťahy, vnútorné ja a sebadôveru. Vedie k vyrovnanému životu a ústí v schopnosť prijímať v správny čas správne rozhodnutia. Do medziľudských a pracovných vzťahov vnáša rovnováhu a minimalizuje chaos a zmätok. Do života vnáša hojnosť: či už bohatstvo, slávu alebo spoločenskú prestíž.

Prečo milujeme diamant?
Medzinárodný jazyk

Na porovnávanie kvality diamantov vytvorila GIA systém 4C (clarity, cut, color, carat), ktorým sa riadi celý svet.

Čistý uhlík

Diamant je jediným drahokamom, ktorý pozostáva iba z jedného chemického prvku, a to uhlíka.

Miliarda rokov

Väčšina prírodných diamantov vznikla pred viac ako miliardou rokov hlboko pod povrchom zeme.

Rubín

Rubín vie v srdci zapáliť iskru, a tak potlačuje sebectvo a egocentrizmus. Barana smeruje k očisteniu, zušľachťuje jeho pohnútky a posilňuje jeho inšpiráciu a tvorivosť. Červený kameň pomáha ľudskej mysli nájsť cestu k novým horizontom a novým možnostiam. Znamená nový štart, preto podporuje Baranovu zvedavosť a dobrodružnosť.

V Baranovi vzbudzuje vitalitu a posilňuje jeho charakter. Pozitívne ovplyvňuje jeho život, kariéru aj vzťahy k ostatným ľuďom. Dokáže zlepšiť akademické aj profesijné schopnosti a odvahe dodáva zdravý rozmer. Baranovi vlieva do žíl energiu, ktorá mu pomáha spomaliť a sústrediť sa na úlohy, takže všetkými povinnosťami prechádza s väčšou ľahkosťou. Prináša do života úspech a podporuje vrodenú štedrosť.

Prečo milujeme rubín?
Prvý laser

V roku 1960 bol vytvorený prvý laser za pomoci efektu rubínovej fluorescencie.

Kameň lásky

Vďaka svojej nádherne sýtočervenej farbe je rubín obľúbeným kameňom na šperky darované z lásky.

Krstné meno

V anglicky hovoriacich krajinách je Ruby tiež krstné meno. V našom tíme máme psieho člena menom Ruby.

Ďalšie drahokamy

Baranovou farbou je červená, preto ho pozitívne ovplyvňujú predovšetkým šarlátové a červené kamene. Vínový granát dodáva životnú energiu a podnecuje k činorodosti. Nebráni nadšeniu ani predstavivosti a pozitívne pôsobí na vôľu a sebadôveru. Posilňuje odvahu, výdrž a silu. Oranžovočervený karneol vo farbe ohňa podporuje vitalitu, tlmí hnev a vzbudzuje chuť do života. Sladko sfarbený ruženín dáva silu odpúšťať a podporuje flexibilitu, ktorá sa zarytému Baranovi nedostáva. Rôznofarebný turmalín oplýva dôležitými vlastnosťami: učí trpezlivosť a toleranciu, jeho červená variácia navyše Baranovi umožňuje zmieriť sa s jeho slabými stránkami. Korál zas prináša potrebný vnútorný mier a pochopenie pre druhých. Podobnými vlastnosťami skľudňuje a obmedzuje netrpezlivosť, ktorá Baranovi v žilách divoko koluje. Podobnými vlastnosťami vyniká aj ametyst, ktorý je vhodným drahokamom ohnivého znamenia. Malachit pohlcuje negatívnu energiu a tíši nervovú sústavu. Žltastý citrín podnecuje kreatívne myslenie, nadhľad a emočnú vyrovnanosť. Nádherný pableskujúci opál nadchne svojím pozitívnym vplyvom na vyjadrovacie schopnosti, zatiaľ čo modrastý chalcedon prináša citovú stabilitu. Výnimočný quartz dokáže zrkadliť Baranovu unikátnu dušu.

 • Zlatý eternity prsteň s diamantmi Melvin
  Zlatý eternity prsteň s diamantmi Melvin
 • Zlatý minimalistický náramok s diamantom Lepio
  Zlatý minimalistický náramok s diamantom Lepio
 • Zlatý prsteň so smaragdovým srdcom a diamantmi Lily
  Zlatý prsteň so smaragdovým srdcom a diamantmi Lily
 • Symbolický prívesok s diamantmi Mariah
  Symbolický prívesok s diamantmi Mariah
 • Pôvabný náramok s lab-grown diamantmi Nixon
  Pôvabný náramok s lab-grown diamantmi Nixon

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky