10 obľúbených šperkov (nielen) k narodeniu dieťaťa

Každá žena, ktorá priviedla na svet nový život, si zaslúži rešpekt, obdiv... a bezpochyby tiež darček k narodeniu dieťaťa. Touto materiálnou pozornosťou jej poďakujete za nového člena rodiny a zároveň darujete pamiatku na výnimočný životný okamih. V USA majú pre takýto typ darčeka k pôrodu dokonca špeciálny pojem push present, ktorý sa skladá zo slov „tlačiť“ a „darček“. A ak práve premýšľate, čo dať žene za pôrod, máme pre vás článok plný tipov na personalizované šperky, ktoré sú ideálnymi tipmi na darčeky k narodeniu bábätka.

Prívesok matka a dieťa

Retiazka s príveskom matka a dieťa zo zlata, striebra alebo platiny je náš najpredávanejší šperk ako darček k pôrodu. Všehovoriaci dizajn prívesku znázorňuje siluetu mamičky a dieťaťa, ktoré spolu vytvárajú tvar srdca. Okrem toho šperk zdobí diamant a ďalší drahokam, ktorého výber záleží na vás. Môžete vychádzať napríklad z obľúbenej farby obdarovanej alebo vybrať drahokam podľa znamenia zverokruhu. A po novom je možné na bočnú stranu prívesku vygravírovať ľubovoľný text, ktorý vášmu darčeku prepožičia ešte silnejšiu osobnú hodnotu.

Prívesok matka a dieťa s drahokamami
Vyberajte z 12 druhov drahokamov a vytvorte dokonale personalizovaný šperk s hlbokým významom.
Strieborný prívesok matka a dieťa s mesačným kameňom a diamantom
Prívesok Matka a dieťa ponúkame v striebornom, zlatom i platinovom variante s drahokamami rôznych farieb.

Novorodenecký medailón

Nádhernou spomienkou na narodenie dieťatka je strieborný, zlatý či platinový novorodenecký medailónik. Prednú stranu šperku zdobí gravírovanie mena, znamenia zverokruhu, váhy, dĺžky, dátumu i času narodenia bábätka, aby ste na žiadnu z týchto dôležitých informácií nikdy nezabudli. Tento minimalistický model môžete okrem mamičky venovať aj práve narodenému dieťatku ako talizman, ktorý mu v živote bude prinášať šťastie.

Darček k narodeniu dieťaťa
Prednú časť medailónika zdobí gravírovanie jeho mena, znamenia zverokruhu, váhy, dĺžky, dátumu i času narodenia.
Novorodenecký medailon s gravírom
Zlatý alebo strieborný prívesok je nádherným a vkusným darčekom na pamiatku narodenia bábätka.

Prívesok detskej nožičky

Nie je nič rozkošnejšie než miniatúrne detské nožičky, preto sme týmto pôvabným detailom ozdobili prívesok v tvare srdca, ktorý je ďalším perfektným tipom na darček pre mamičku po pôrode. Vďaka možnosti výberu z dvanástich rôznych drahokamov a gravírovaniu na prianie tak darujete osobitý šperk, ktorý je dokonalým symbolom materstva. Ak tušíte, že obdarovaná žena radšej ozdobuje svoje zápästie, prívesok v tvare detských nožičiek s ľubovoľným gravírovaním môžete mať v podobe šnúrkového náramku, ktorý je tvorený ekologicky vyrobenými farebnými šnúrkami.

Prívesok detské nožičky s gravírom a drahokamom
Prívesok s detailom detských nožičiek a gravírovaním ponúkame vo variante s s diamantom alebo s drahokamami.
Povrázkový náramok s detskými nožičkami a gravírovaním
Šnúrkový náramok z recyklovaného striebra a ekologických šnúrok môžete mať v 9 rôznych farbách.
Eppi radí: Ak ste na darček pre ženu k narodeniu dieťaťa zabudli hneď po pôrode, nikdy nie je neskoro to napraviť!

Darček, ktorý poteší i pomôže

Šperky z našej kolekcie Fandíme mamám vznikli na podporu projektu Fandi mamám, ktorý pomáha mamičkám samoživiteľkám a ich deťom. Kúpou akéhokoľvek modelu v tejto kolekcii teda získate krásny šperk pre mamu vášho dieťaťa a zároveň pomôžete inej mamičke v núdzi. Nádhernými kúskami sú napríklad minimalistické náhrdelníky Mama v striebornom, zlatom alebo platinovom prevedení – buď s nápisom mama v podobe prívesku alebo s jednotlivo zavesenými písmenkami. A rovnako ako v predošlom prípade, aj tu ponúkame tiež udržateľný šnúrkový náramok ozdobený príveskom mama.

Náhrdelník s nápisem Mama
Minimalistický zlatý alebo strieborný náhrdelník prinesie radosť mamičke vášho dieťaťa i ďalším mamičkám.
Strieborný prívesok so srdcom a gravírom písmena
Nežný náhrdelník so srdcom je vďaka voliteľnému písmenku krásnym darčekom na pamiatku.

Šperky Malý princ s oficiálnou licenciou Le Petit Prince

Nech už na svetlo sveta prišiel malý princ alebo sa vám narodila malá princezná, licencované šperky z našej kolekcie inšpirované rozprávkovou knižkou Malý princ ako by boli priam stvorené stať sa pamätnými darčekmi. Od náušníc cez náramky po náhrdelníky s motívmi Malého princa, jeho ruže, kamarátky líšky, slona vo veľhadovi, barančeka v debničke alebo minimalistických hviezdičiek a planétiek, so žiadnym z týchto kúskov nešliapnete vedľa a urobíte veľkú radosť novopečenej mamičke.

 • Prsteň so skrytým slonom Malý princ
  Prsteň so skrytým slonom Malý princ
 • Strieborný náramok Malý princ s líškou a gravírom
  Strieborný náramok Malý princ s líškou a gravírom
 • Strieborný prívesok Malý princ so slonom a gravírom
  Strieborný prívesok Malý princ so slonom a gravírom
 • Strieborný náramok s hviezdami Malý princ
  Strieborný náramok s hviezdami Malý princ
 • Povrázkový náramok Malý princ s ružou a gravírom
  Povrázkový náramok Malý princ s ružou a gravírom

Chcem Malého princa

Náhrdelník s písmenkami

Decentný a súčasne originálny, taký je náhrdelník s písmenami menom Lupe. Urobí radosť všetkým ženám, ktoré ťahá k minimalizmu. Jemná retiazka, ozvláštnená dvoma začiatočnými písmenkami mena mamičky a práve narodeného dieťatka, zaujme sofistikovanou symbolikou, ktorá na prvý pohľad neprezradí viac, než by si nositeľka šperku priala.

Náhrdelník s písmenom vašej voľby
Personalizovaný náhrdelník môžete mať s jedným písmenom, dvoma písmenami
Strieborný náhrdelník s 3 písmenami vašej voľby
tromi, štyrmi aj piatimi písmenami. Každé tak môže symbolizovať jedného člena rodiny.

Traja sú rodina

Personalizovaný šperk nevzniká len vďaka vygravírovanému textu, môžu ho vytvoriť aj osobite zvolené kamene. Napríklad ako v prípade náhrdelníka, náramku alebo prstienka s tromi drahokamami podľa vašej voľby, ktoré symbolizujú troch členov rodiny – dvoch rodičov a ich dieťatko. Pri výbere sa môžete inšpirovať významom farieb, drahokamami podľa mesiaca narodenia alebo len tým, aké farby či drahokamy má obdarovaná žena v láske.

Prsteň s tromi drahokamami podľa vášho výberu
Personalizovaný model, ktorý si môžete dotvoriť presne podľa svojho vkusu.
Strieborný náhrdelník s drahokamami podľa vášho výberu
Trojica farebných drahokamov skrýva symboliku troch členov rodiny.
Tip pre vás: Potrebujete šperk naozaj rýchlo? Ak nie je skladom, neváhajte nás kontaktovať a využite možnosť expres výroby. Všetky informácie nájdete tu.

Krása v jednoduchosti

Nepochybujeme o tom, že v jednoduchosti spočíva najväčšia sila a krása, preto nie je od veci sa tým riadiť aj pri výbere darčeka k narodeniu bábätka pre mamičku. Jasným dôkazom tohto tvrdenia sú i minimalistické guľaté a hranaté prívesky na náhrdelníkoch a náramkoch zo zlata, striebra a platiny. Môžete si vybrať variant s vygravírovaným písmenom, iniciálou alebo text v rozsahu pätnástich znakov. Štipku lesku alebo farby dodáva modelom drobný priezračný, modrý alebo čierny diamant.

Zlatý náramok s diamantom a gravírovaním podľa vašej voľby
Náramok s vygravírovaným menom ponúkame aj s bielym, čiernym a modrým diamantom.
Strieborný figaro náramok s gravírom vašej voľby
Šperk ponúka dostatok priestoru na gravírovanie podľa vášho priania.

Náhrdelník s menom

Náhrdelník s príveskom v tvare mena preslávila už Carrie Bradshaw a ak je čerstvá mamička zároveň fanúšičkou Sexu v meste, tak ste práve objavili ten pravý darček k pôrodu. Nemusíte sa však nutne držať seriálovej predlohy a žene venovať náhrdelník s jej menom. V prípade darčeka k pôrodu určite poteší model s menom bábätka. Okrem možnosti strieborného, zlatého i platinového prevedenia sa dá šperk ešte doplniť o drahokam, ktorý mu dodá hravú farebnú iskru.

Strieborný náramok s menom
V ponuke máme aj náramok s menom na prianie, ktorý môžeme zhotoviť strieborný, pozlátený strieborný, zlatý aj platinový.
Zlatý náhrdelník s menom a drahokamom
Náhrdelník je možné personalizovať – výber mena, farby zlata, drahokamu i štýlu písma.

Poďakujte prsteňom

Prsteň je nevyhnutná súčasť zásnub a svadobného rituálu, rozhodne však neurobíte chybu, keď ho venujete ako poďakovanie za stvorenie ľudského života. Naším tipom sú jemné prstienky s oválnou plochou, na ktoré vám naši klenotníci vygravírujú ľubovoľné písmeno alebo nádhernú kvetinu, ktorá matke vášho dieťaťa nikdy nezvädne. Na výber máte dvanásť kvetinových motívov, pričom každý patrí k jednému mesiacu v roku, ale voliť môžete, samozrejme, aj podľa toho, ktorý sa vám páči najviac.

Oválny prsteň s gravírom kvetiny
Kvetinku vyberajte podľa mesiaca narodenia bábätka, alebo jednoducho vyberte tú, ktorá sa vám alebo mamičke najviac páči.
Oválny prsteň s gravírom písmena
Na prsteň s oválnou plochou vygravírujeme písmeno na prianie fontom podľa vášho výberu.
Mali by ste vedieť: Všetky šperky vyrábame z recyklovaného zlata, platiny i striebra, takže si u nás vyberiete aj ak je váš rozpočet obmedzený.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky