Fandi mamám

Dobročinný projekt Fandi mamám vznikol v roku 2016 za účelom podpory mamičiek samoživiteliek a ich detí. Založili ho moderátorky Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová, ktoré tieto ženy považujú za hrdinky, čo sa aj s málom snažia zabezpečiť svojim deťom šťastné detstvo. Projekt sa snaží mamám samoživiteľkám prostredníctvom materiálnej pomoci uľahčiť v ich zložitej situácii a zároveň im poskytuje odborné poradenstvo v oblastiach ako je vymáhanie alimentov, hľadanie práce alebo riešenie právnych záležitostí.

Ako sme projekt podporili?

Výťažok z kolekcie Fandíme mamám

Výťažok z kolekcie Fandíme mamám

Máme veľkú radosť, že sa vďaka vašim nákupom jedinečnej kolekcie šperkov pre mamičky a dcéry podarilo počas dvoch mesiacov vyzbierať neuveriteľných 708 eur. Čiastka bola odovzdaná charitatívnemu projektu Fandi mamám na materiálnu i odbornú pomoc mamičkám samoživiteľkám. Vyberte si aj vy šperk z tejto pôvabnej kolekcie a potešte seba i druhých. Ďakujeme, že pomáhate s nami.

Fandi mamám

Peňažný dar pre mamy samoživiteľky

V auguste 2021 sme prispeli finančným obnosom 50 000 českých korún (2 000 eur) na chod celého projektu Fandi mamám. Čiastka bola použitá napríklad na zaplatenie zárobku tým mamičkám samoživiteľkám, ktoré si projektom prešli a teraz sú súčasťou teamu.

Ako fungujú?

  • Pomoc na základe konkrétnych potrieb a prianí Na stránkach projektu nájdete všetky zapojené mamičky samoživiteľky a ich zoznamy prianí. Na zozname stačí zaškrtnúť položku, ktorú chcete mamičke poslať. Zároveň sa môžete stať aj dlhodobým darcom a posielať potrebné veci pravidelne.
  • Každá pomoc sa ráta Projekt pomáha zabezpečiť základné veci dennej potreby ako je jedlo, oblečenie, spotrebiče, hygienické a školské pomôcky, ale aj veci, ktoré si mamičky pre svoje deti prajú, ale nemôžu si ich dovoliť. Môže ísť o lístky do kina, divadla, záujmové krúžky, hudobné nástroje, tábory, hračky - skrátka čokoľvek.
  • Poradenstvo a koučing pre samoživiteľky Fandi mamám ponúka bezplatné poradenstvo pre samoživiteľky v najrôznejších životných situáciách. K dispozícii majú právnu i sociálnu poradňu, pomoc pri hľadaní práce, organizáciu vymáhajúcu alimenty a tiež koučku v oblasti osobného rozvoja.
Fandi mámám

Čím nás Fandi mamám zaujalo?

Aj my v Eppi obdivujeme silu všetkých žien, ktoré na starostlivosť o deti zostali samy. Do takejto situácie sa totiž môže dostať naozaj ktokoľvek. A vďaka projektu Fandi mamám existuje nádej, že tieto statočné ženy úspešne prekonajú ťažké životné obdobie.

Možnosť finančného daru na chod projektu Ak vás dobročinná činnosť projektu Fandi mamám zaujala, môžete ju podporiť aj finančne. A to ľubovoľnou čiastkou na číslo účtu: 281478798 / 0300.

Mobilná aplikácia FandiMAT Ide o aplikáciu materiálnej pomoci, ktorá, rovnako ako facebooková skupina, prepája samoživiteľky s ľuďmi, ktorí chcú darovať veci nové i použité. Môže ísť o širokú škálu vecí ako napríklad oblečenie, topánky, hračky, spotrebiče, knihy, nábytok, trvanlivé potraviny atď.

Chcem podporiť