Darček pre ženu k narodeniu dieťaťa

Vaša žena vám venovala ten najkrajší dar zo všetkých. Dar, aký sa nedá len tak ľahko popísať slovami – porodila vám dieťa. Dala život novému človeku. Za túto nádhernú a dojemnú chvíľu ste jej určite vďačný, pretože takto jedinečné a dychberúce momenty dokážete spočítať na prstoch jednej ruky. Určite by ste sa rád svojej milej nejako odvďačil – každá novopečená maminka si totiž zaslúži kúsok luxusu hneď po pôrode, ako vedeli už starí Indovia.

Kladiete si otázku, čo sa dáva k narodeniu dieťaťa a prečo práve šperk býva ideálnym darom? Pretože je takmer nezničiteľný a v podstate večný. Žiadny iný materiálny darček k narodeniu dieťaťa pre maminku nevydrží tak dlho ako kvalitný šperk. Keď dieťa vyrastie, môže mu matka ukázať prsteň či prívesok, ktorý dostala od jeho otca, babičky či tety v deň, kedy sa narodilo. Kvalitný šperk nepodľahne zubu času a zostanetrvalou spomienkou. Často sa z neho dokonca stane rodinný poklad, ktorý putuje od matiek k dcéram a od otcov k synom.

Zaujíma vás, aký šperk k narodeniu dieťaťa obstarať? Na to neexistuje jednoznačná odpoveď, ale určite vám odporúčame diamant, ktorý je už od dávnych dôb symbolom čistoty a dokonalosti. Podľa tradície by sa mali pri narodení dieťaťa novopečenej maminke dávať šperky osadené v ružovom alebo bielom zlate. Pri výbere myslite ale taktiež na stránku praktickú – čerstvá rodička potrebuje mať voľné a nespútané ruky. A nezabudnite na význam prvotriednej kvality, váš darček má predsa pretrvať celé desaťročia a storočia. Hlavne by to ale mal byť darček, ktorý bude symbolizovať vašu vďaku a najhlbšie city.

Šperk k narození dítěte
Náramok s vygravírovanými začiatočnými písmenami mien môže byť modernou náhradou za fotky v peňaženke

Čo sa dáva k narodeniu dieťaťa?

Personalizované šperky

Chcete matke svojho potomka venovať klenot, ktorý bude decentný, elegantný a napriek tomu originálny a jedinečný? Potom sa zamerajte na personalizované šperky a vyberte si prívesok, prstienok alebo trebárs náramok, ktorý necháte obohatiť gravírovaním podľa svojho vlastného uváženia. Na šperk môžete nechať vyryť napríklad iniciály vášho potomka, dátum jeho narodenia alebo krátky láskyplný odkaz, ktorým vyjadríte svoju vďaku. Takýto šperk bude perfektným darčekom k narodeniu dieťaťa pre maminku, keďže jej bude navždy pripomínať dôležitosť daného dňa.

 • Zlatý prsteň s diamantom a gravírom písmena Amisch
  Zlatý prsteň s diamantom a gravírom písmena Amisch
 • Zlatý náramok s čiernym diamantom a gravírom písmena Berul
  Zlatý náramok s čiernym diamantom a gravírom písmena Berul
 • Náhrdelník s písmenom vašej voľby Iver
  Náhrdelník s písmenom vašej voľby Iver
 • Zlaté srdce s gravírom podľa vašej voľby Lesco
  Zlaté srdce s gravírom podľa vašej voľby Lesco
 • Náramok Malý princ so slonom a gravírom
  Náramok Malý princ so slonom a gravírom

Symbol materstva

Pokiaľ chcete dokonale spečatiť titul „čerstvej mamičky“, skvele sa vám hodia šperky, ktoré boli vytvorené priamo pre takúto príležitosť. Ideálny prívesok k narodeniu dieťaťa je ten s detailami v podobe matky a dieťaťa – môže byť úplne názorný alebo iba decentne naznačujúcí. Či už dávate prednosť striebru alebo zlatu, jemný náhrdelník symbolizujúci materské puto sa bude vynímať na krku každej novopečenej mamičky. Ak chcete staviť na niečo trblietavejšie, zvoliť si môžete aj prívesok s jediným perfektným diamantom či farebným drahokamom. Pokiaľ váhate nad tým, aký drahokam vybrať, zvoľte ho trebárs podľa mesiaca narodenia vášho potomka. Nostalgickú dámu očaríte tiež krehkým drahocenným medailónom, do ktorého si bude môcť vložiť fotografiu bábätka alebo vašej rodiny, prípadne kader jemnučkých detských vláskov z prvého strihania.

 • Prívesok matka a dieťa s akvamarínom a diamantom Stolo
  Prívesok matka a dieťa s akvamarínom a diamantom Stolo
 • Náhrdelník matka a dieťa Narty
  Náhrdelník matka a dieťa Narty
 • Prívesok matka a dieťa s morganitom a diamantom Rajah
  Prívesok matka a dieťa s morganitom a diamantom Rajah
 • Zlatý prívesok detské nožičky s gravírom a drahokamom podľa výberu Sophia
  Zlatý prívesok detské nožičky s gravírom a drahokamom podľa výberu Sophia
 • Strieborný prívesok matka a dieťa s moissanitom a lab-grown diamantom Jago
  Strieborný prívesok matka a dieťa s moissanitom a lab-grown diamantom Jago

Šperky od srdca

Vy matku svojho dieťaťa poznáte najlepšie. Určite dokážete rozhodnúť, či jej skôr urobí radosť drahý kameň, alebo osobnejší šperk s hlbšou symbolikou. Romantičkám rozžiarite oči náhrdelníkom, náušnicami či prsteňom s prepracovaným srdiečkom, ktoré vyjadrí hĺbku a silu lásky tak ako medzi rodičmi, tak aj medzi rodičmi a ich dieťatkom.

 • Zlatý prívesok v tvare srdca s rubínom a diamantom Elyzza
  Zlatý prívesok v tvare srdca s rubínom a diamantom Elyzza
 • Romantické perlové náušnice zo striebra Tanatos
  Romantické perlové náušnice zo striebra Tanatos
 • Strieborný otvárací medailón s diamantom Rory
  Strieborný otvárací medailón s diamantom Rory
 • Zlatý prsteň so srdcovým morganitom a diamantmi Maimi
  Zlatý prsteň so srdcovým morganitom a diamantmi Maimi
 • Strieborný prsteň s čiernym opálom v tvare srdca Dalhie
  Strieborný prsteň s čiernym opálom v tvare srdca Dalhie

Symbolika „troch“

Muž, žena a dieťa. Trojica, ktorá má svoju symboliku i v šperku. Môžete zvážiť, či je vám bližší šperk s tromi drahokamami, alebo z troch typov zlata.

Tri drahokamy

Tri kamene značia troch členov rodiny: teda matku, otca a dieťa. S tromi drahokamami alebo diamantmi sa najčastejšie vyrábajú prstene a prívesky. Pokiaľ chcete do bodky splniť pravidlá danej tradície, hľadajte šperky s rovnako veľkými kameňmi či klenotmi, ktoré uprostred zdobí výraznejší drahokam, ktorý doplňujú dvaja menší bračekovia. Verte, že najlepšie vyzerajú kamene zladené do rovnakého odtieňu. Ak však naozaj hľadáte niečo symbolické až do špiku kostí, zvoľte centrálny kameň podľa toho, či sa vám narodila dcéra, alebo syn. Pre dievčatká sa hodia kamienky ružové, pre chlapčekov modré.

 • Zlatý náhrdelník srdce s rubínmi a diamantom Janey
  Zlatý náhrdelník srdce s rubínmi a diamantom Janey
 • Zafírový zásnubný prsteň zo zlata s diamantmi Hesca
  Zafírový zásnubný prsteň zo zlata s diamantmi Hesca
 • Zlatý choker s diamantovými korálkami Serah
  Zlatý choker s diamantovými korálkami Serah
Tri odtiene zlata

Ak nepatrí matka vášho potomka medzi milovníčky drahých kameňov alebo sa bojí, že by jej drahokam niekde vypadol alebo sa zachytil, okúzlite ju šperkom z troch druhov zlata. Kombinácia troch klasických farieb v sebe nesie sentimentalitu, ktorá sa hlboko dotkne srdca každej čerstvej maminky. Chladivé biele zlato symbolizuje čistotu dieťaťa, moderné hrejivé ružové zlato zas nežnosť ženy a osvedčené žlté zlato predstavuje silu muža. Hoci je tu možné hľadať medzi rôznymi typmi šperkov, z praktických dôvodov sa prikláňame k náhrdelníkom, náramkom a prsteňom. Harmonicky skombinované tri odtiene zlata sa dobre ladia s ďalšími klenotmi a u rodičky v šperkovnici budú hneď ako doma.

Drahokam narodenia

K obľúbeným tradíciám patrí darovať šperk s drahokamom buď podľa mesiaca narodenia, alebo podľa znamení zverokruhu. Na prvý pohľad tak bude jasné, kedy dieťatko prišlo na svet: či v dobe, kedy svietilo slniečko či keď krajinu pokryl sneh. Nechajte sa inšpirovať farebnými mesačnými kameňmi a nezabudnite, že každý z nich vraj okrem nádherných odtieňov podporuje rôzne jedinečné vlastnosti narodených v danej dobe. Drahokam vyberaný podľa mesiaca narodenia alebo zverokruhu bude navyše cez matku novorodenca ochraňovať. Pri výbere toho správneho kameňa sa taktiež môžete riadiť jeho farebnou symbolikou. Ak sa nebránite prstienku, ako ideálny dar sa ponúka klenot z kategórie eternity prsteňov, u ktorého nájdeme drahokamy po celom obvode či jeho významnej časti. Je už len na vás, či sa rozhodnete pre strieborný, zlatý či platinový krúžok – jeho darovaním vyjadríte nielen neskonalú vďačnosť.

Priviedli ste na svet dievčatko

Sotva zbadáte jej drobné ručičky a guľaté očká, už snívate o tom, ako sa budete o svoju malú princeznú láskyplne starať a rozmaznávať ju. Začnite však s hýčkaním jej maminky a obstarajte jej lesklý darček s nesmrteľným kameňom. Farbou dievčat jej bez debaty ružová. Ideálny darček k narodeniu dieťaťa pre maminku je tak v tomto prípade šperk s drahokamami v týchto odtieňoch. Na výber máte celú škálu nádherných trblietavých kameňov. Taký ružový diamant je neskutočne vzácny – rovnako ako vaše dieťatko – a všeobecne symbolizuje dieťa a jeho nežnosť. A pokiaľ sa vám nedarí ružový diamant zohnať, takmer k nerozoznaniu mu je ružový topás. Romantický turmalín zas pôsobí jemne a láskyplne. Ženskosť a nevinnosť vyžarujúcaperla rastie v perlorodke rovnako ako dieťatko v lone vašej ženy. Unikátny morganit sa farebne pohybuje v pôvabných variáciách ružovej a šťavnatej broskyňovej. Tvrdosť zafíru zmäkčuje sladká ružová spôsobená celistvosťou inklúzii primiešaných prvkov.

 • Náhrdelník s morganitom a diamantmi Oxena
  Náhrdelník s morganitom a diamantmi Oxena
 • Romantický strieborný prsteň s ružovým zafírom Clarke
  Romantický strieborný prsteň s ružovým zafírom Clarke
 • Strieborná kolekcia s perlami a zirkónmi Mahina
  Strieborná kolekcia s perlami a zirkónmi Mahina
 • Náušnice s ružovými topásmi a diamantmi Caylee
  Náušnice s ružovými topásmi a diamantmi Caylee
Priviedli ste na svet chlapčeka

A určite už myslíte na to, ako ho naučíte hrať futbal a baliť dievčatá. Ako ho budete vychovávať tak, aby z neho vyrástol naozajstný chlap. A aká iná farba je mužnejšia než modrá? Siahnite preto po šperkoch zdobených modrým diamantom, z ktorého sála sila a sebaistota. Z blankytne modrého akvamarínu zas vyžaruje charizma. Tradičný modrý zafír charakterizuje odolnosť a tvrdosť. Modro sfarbený topás naopak osloví predovšetkým univerzálnosťou a dostupnosťou.

 • Zlatý diamantový prsteň s akvamarínom Wetty
  Zlatý diamantový prsteň s akvamarínom Wetty
 • Zafírový strieborný náhrdelník s elegantnou iskrou Maili
  Zafírový strieborný náhrdelník s elegantnou iskrou Maili
 • Zlaté náušnice so srdiečkovými topásmi Hettia
  Zlaté náušnice so srdiečkovými topásmi Hettia
 • Zlatý eternity prsteň s modrými diamantmi Alyx
  Zlatý eternity prsteň s modrými diamantmi Alyx

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky