Darček pre ženu k narodeniu dieťaťa

Vaša žena vám venovala ten najkrajší dar zo všetkých. Dar, aký sa nedá len tak ľahko popísať slovami – porodila vám dieťa. Dala život novému človeku. Za túto nádhernú a dojemnú chvíľu ste jej určite vďačný, pretože takto jedinečné a dychberúce momenty dokážete spočítať na prstoch jednej ruky. Určite by ste sa rád svojej milej nejako odvďačil – každá novopečená maminka si totiž zaslúži kúsok luxusu hneď po pôrode, ako vedeli už starí Indovia.

Kladiete si otázku, čo sa dáva k narodeniu dieťaťa a prečo práve šperk býva ideálnym darom? Pretože je takmer nezničiteľný a v podstate večný. Žiadny iný materiálny darček k narodeniu dieťaťa pre maminku nevydrží tak dlho ako kvalitný šperk. Keď dieťa vyrastie, môže mu matka ukázať prsteň či prívesok, ktorý dostala od jeho otca, babičky či tety v deň, kedy sa narodilo. Kvalitný šperk nepodľahne zubu času a zostanetrvalou spomienkou. Často sa z neho dokonca stane rodinný poklad, ktorý putuje od matiek k dcéram a od otcov k synom.

Šperky k narodeniu dieťaťa

Objaviť

Šperky k narodeniu dieťaťa

Zaujíma vás, aký šperk k narodeniu dieťaťa obstarať? Na to neexistuje jednoznačná odpoveď, ale určite vám odporúčame diamant, ktorý je už od dávnych dôb symbolom čistoty a dokonalosti. Podľa tradície by sa mali pri narodení dieťaťa novopečenej maminke dávať šperky osadené v ružovom alebo bielom zlate. Pri výbere myslite ale taktiež na stránku praktickú – čerstvá rodička potrebuje mať voľné a nespútané ruky. A nezabudnite na význam prvotriednej kvality, váš darček má predsa pretrvať celé desaťročia a storočia. Hlavne by to ale mal byť darček, ktorý bude symbolizovať vašu vďaku a najhlbšie city.

Čo sa dáva k narodeniu dieťaťa?

Personalizované šperky

Chcete matke svojho potomka venovať klenot, ktorý bude decentný, elegantný a napriek tomu originálny a jedinečný? Potom sa zamerajte na personalizované šperky a vyberte si prívesok, prstienok alebo trebárs náramok, ktorý necháte obohatiť gravírovaním podľa svojho vlastného uváženia. Na šperk môžete nechať vyryť napríklad iniciály vášho potomka, dátum jeho narodenia alebo krátky láskyplný odkaz, ktorým vyjadríte svoju vďaku. Takýto šperk bude perfektným darčekom k narodeniu dieťaťa pre maminku, keďže jej bude navždy pripomínať dôležitosť daného dňa.

 • Prívesok s perlou a písmenom Nava
  Prívesok s perlou a písmenom Nava
 • Oválny prsteň s gravírom písmena Bailey
  Oválny prsteň s gravírom písmena Bailey
 • Náhrdelník s 3 písmenami vašej voľby Iver
  Náhrdelník s 3 písmenami vašej voľby Iver
 • Novorodenecký prívesok s gravírom vašej voľby Grace
  Novorodenecký prívesok s gravírom vašej voľby Grace
 • Zlatý náhrdelník s rímskym dátumom podľa vášho výberu Titus
  Zlatý náhrdelník s rímskym dátumom podľa vášho výberu Titus

Symbol materstva

Pokiaľ chcete dokonale spečatiť titul „čerstvej mamičky“, skvele sa vám hodia šperky, ktoré boli vytvorené priamo pre takúto príležitosť. Ideálny prívesok k narodeniu dieťaťa je ten s detailami v podobe matky a dieťaťa – môže byť úplne názorný alebo iba decentne naznačujúcí. Či už dávate prednosť striebru alebo zlatu, jemný náhrdelník symbolizujúci materské puto sa bude vynímať na krku každej novopečenej mamičky. Ak chcete staviť na niečo trblietavejšie, zvoliť si môžete aj prívesok s jediným perfektným diamantom či farebným drahokamom. Pokiaľ váhate nad tým, aký drahokam vybrať, zvoľte ho trebárs podľa mesiaca narodenia vášho potomka. Nostalgickú dámu očaríte tiež krehkým drahocenným medailónom, do ktorého si bude môcť vložiť fotografiu bábätka alebo vašej rodiny, prípadne kader jemnučkých detských vláskov z prvého strihania.

 • Prívesok matka a dieťa so smaragdom a diamantom Heli
  Prívesok matka a dieťa so smaragdom a diamantom Heli
 • Prívesok matka a dieťa Narty
  Prívesok matka a dieťa Narty
 • Strieborný náhrdelník s písmenami Mama
  Strieborný náhrdelník s písmenami Mama
 • Strieborný medailón s diamantom Dalisia
  Strieborný medailón s diamantom Dalisia
 • Zlaté srdce so zafírom a diamantom v prívesku Elyzza
  Zlaté srdce so zafírom a diamantom v prívesku Elyzza

Šperky od srdca

Vy matku svojho dieťaťa poznáte najlepšie. Určite dokážete rozhodnúť, či jej skôr urobí radosť drahý kameň, alebo osobnejší šperk s hlbšou symbolikou. Romantičkám rozžiarite oči náhrdelníkom, náušnicami či prsteňom s prepracovaným srdiečkom, ktoré vyjadrí hĺbku a silu lásky tak ako medzi rodičmi, tak aj medzi rodičmi a ich dieťatkom.

 • Srdiečkový otvárací medailón s diamantom zo striebra Lalit
  Srdiečkový otvárací medailón s diamantom zo striebra Lalit
 • Zlatý prívesok v tvare srdca s gravírom podľa vlastnej voľby Kasey
  Zlatý prívesok v tvare srdca s gravírom podľa vlastnej voľby Kasey
 • Strieborný prívesok matka a dieťa s citrínom a diamantom Heli
  Strieborný prívesok matka a dieťa s citrínom a diamantom Heli
 • Zlatý prívesok detské nožičky s diamantom a gravírom Sophia
  Zlatý prívesok detské nožičky s diamantom a gravírom Sophia
 • Srdiečkové citríny v zlatých náušniciach Hettia
  Srdiečkové citríny v zlatých náušniciach Hettia
 • Strieborný prsteň v tvare srdca plný lab-grown diamantov Chleo
  Strieborný prsteň v tvare srdca plný lab-grown diamantov Chleo

Symbolika „troch“

Muž, žena a dieťa. Trojica, ktorá má svoju symboliku i v šperku. Môžete zvážiť, či je vám bližší šperk s tromi drahokamami, alebo z troch typov zlata.

Tri drahokamy

Tri kamene značia troch členov rodiny: teda matku, otca a dieťa. S tromi drahokamami alebo diamantmi sa najčastejšie vyrábajú prstene a prívesky. Pokiaľ chcete do bodky splniť pravidlá danej tradície, hľadajte šperky s rovnako veľkými kameňmi či klenotmi, ktoré uprostred zdobí výraznejší drahokam, ktorý doplňujú dvaja menší bračekovia. Verte, že najlepšie vyzerajú kamene zladené do rovnakého odtieňu. Ak však naozaj hľadáte niečo symbolické až do špiku kostí, zvoľte centrálny kameň podľa toho, či sa vám narodila dcéra, alebo syn. Pre dievčatká sa hodia kamienky ružové, pre chlapčekov modré.

 • Minimalistický náhrdelník s drahokamami podľa vášho výberu Mina
  Minimalistický náhrdelník s drahokamami podľa vášho výberu Mina
 • Minimalistický prsteň s tromi drahokamami podľa vášho výberu Ryota
  Minimalistický prsteň s tromi drahokamami podľa vášho výberu Ryota
 • Strieborný prívesok matka a dieťa s drahokamami podľa vášho výberu Remy
  Strieborný prívesok matka a dieťa s drahokamami podľa vášho výberu Remy
 • Náramok s 3 písmenami vašej voľby Ainslee
  Náramok s 3 písmenami vašej voľby Ainslee
 • Strieborný náhrdelník s medailónmi a gravírom Kate
  Strieborný náhrdelník s medailónmi a gravírom Kate
Tri odtiene zlata

Ak nepatrí matka vášho potomka medzi milovníčky drahých kameňov alebo sa bojí, že by jej drahokam niekde vypadol alebo sa zachytil, okúzlite ju šperkom z troch druhov zlata. Kombinácia troch klasických farieb v sebe nesie sentimentalitu, ktorá sa hlboko dotkne srdca každej čerstvej maminky. Chladivé biele zlato symbolizuje čistotu dieťaťa, moderné hrejivé ružové zlato zas nežnosť ženy a osvedčené žlté zlato predstavuje silu muža. Hoci je tu možné hľadať medzi rôznymi typmi šperkov, z praktických dôvodov sa prikláňame k náhrdelníkom, náramkom a prsteňom. Harmonicky skombinované tri odtiene zlata sa dobre ladia s ďalšími klenotmi a u rodičky v šperkovnici budú hneď ako doma.

Drahokam narodenia

K obľúbeným tradíciám patrí darovať šperk s drahokamom buď podľa mesiaca narodenia, alebo podľa znamení zverokruhu. Na prvý pohľad tak bude jasné, kedy dieťatko prišlo na svet: či v dobe, kedy svietilo slniečko či keď krajinu pokryl sneh. Nechajte sa inšpirovať farebnými mesačnými kameňmi a nezabudnite, že každý z nich vraj okrem nádherných odtieňov podporuje rôzne jedinečné vlastnosti narodených v danej dobe. Drahokam vyberaný podľa mesiaca narodenia alebo zverokruhu bude navyše cez matku novorodenca ochraňovať. Pri výbere toho správneho kameňa sa taktiež môžete riadiť jeho farebnou symbolikou. Ak sa nebránite prstienku, ako ideálny dar sa ponúka klenot z kategórie eternity prsteňov, u ktorého nájdeme drahokamy po celom obvode či jeho významnej časti. Je už len na vás, či sa rozhodnete pre strieborný, zlatý či platinový krúžok – jeho darovaním vyjadríte nielen neskonalú vďačnosť.

Priviedli ste na svet dievčatko

Sotva zbadáte jej drobné ručičky a guľaté očká, už snívate o tom, ako sa budete o svoju malú princeznú láskyplne starať a rozmaznávať ju. Začnite však s hýčkaním jej maminky a obstarajte jej lesklý darček s nesmrteľným kameňom. Farbou dievčat jej bez debaty ružová. Ideálny darček k narodeniu dieťaťa pre maminku je tak v tomto prípade šperk s drahokamami v týchto odtieňoch. Na výber máte celú škálu nádherných trblietavých kameňov. Taký ružový diamant je neskutočne vzácny – rovnako ako vaše dieťatko – a všeobecne symbolizuje dieťa a jeho nežnosť. A pokiaľ sa vám nedarí ružový diamant zohnať, takmer k nerozoznaniu mu je ružový topás. Romantický turmalín zas pôsobí jemne a láskyplne. Ženskosť a nevinnosť vyžarujúca perla rastie v perlorodke rovnako ako dieťatko v lone vašej ženy. Unikátny morganit sa farebne pohybuje v pôvabných variáciách ružovej a šťavnatej broskyňovej. Tvrdosť zafíru zmäkčuje sladká ružová spôsobená celistvosťou inklúzii primiešaných prvkov.

 • Vintage prívesok s morganitom Fidelia
  Vintage prívesok s morganitom Fidelia
 • Cluster prsteň s morganitmi, diamantom a zafírom Kamala
  Cluster prsteň s morganitmi, diamantom a zafírom Kamala
 • Strieborné halo náušnice s perlami a diamantmi Emela
  Strieborné halo náušnice s perlami a diamantmi Emela
 • Prívesok matka a dieťa s ružovým turmalínom a diamantom Heli
  Prívesok matka a dieťa s ružovým turmalínom a diamantom Heli
 • Minimalistický náhrdelník s morganitom Vieny
  Minimalistický náhrdelník s morganitom Vieny
Priviedli ste na svet chlapčeka

A určite už myslíte na to, ako ho naučíte hrať futbal a baliť dievčatá. Ako ho budete vychovávať tak, aby z neho vyrástol naozajstný chlap. A aká iná farba je mužnejšia než modrá? Siahnite preto po šperkoch zdobených modrým diamantom, z ktorého sála sila a sebaistota. Z blankytne modrého akvamarínu zas vyžaruje charizma. Tradičný modrý zafír charakterizuje odolnosť a tvrdosť. Modro sfarbený topás naopak osloví predovšetkým univerzálnosťou a dostupnosťou.

 • Zlatý náramok so zafírom, topásom a tanzanitom Alannis
  Zlatý náramok so zafírom, topásom a tanzanitom Alannis
 • Akvamarínový prívěsok matka a dieťa s diamantom Heli
  Akvamarínový prívěsok matka a dieťa s diamantom Heli
 • Zlatý prsteň s gravírom a drahokamom vašej voľby Blaire
  Zlatý prsteň s gravírom a drahokamom vašej voľby Blaire
 • Strieborné náušnice s nebesky modrými topásmi Magni
  Strieborné náušnice s nebesky modrými topásmi Magni
 • Cluster prsteň s akvamarínom, labradoritom, zafírom a diamantom Merche
  Cluster prsteň s akvamarínom, labradoritom, zafírom a diamantom Merche

Šperky so symbolom materstva

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky