Znamenie Rak (21. 6. – 22. 7.)

21. 6. – 22. 7.

Rodinne založený a starostlivý Rak miluje silne a bez otázok. K porozumeniu ho vedie perla, k pochopeniu života smaragd.

Základné informácie

 • Dátum21. 6. – 22. 7.
 • Živel Voda
 • Planéta Mesiac
 • Farba Biela
 • Drahokamyperla, smaragd

Silné stránky

Rak je vraj veľmi intuitívny a citlivý – a to až toľko, že nie je ľahké potomka vodného znamenia rozpoznať. Starostlivosť o rodinu a domov tvoria stredobod jeho sveta. Jeho najbližší a milovaní pre neho znamenajú viac než čokoľvek iného. Rak sa ochotne ponorí do pomoci druhým, neujme sa však ničoho, čo by smerovalo ku konfliktu. Lojálne znamenie zostáva verné a svojich partnerov zasypáva láskou, pozornosťou a darmi. Rak patrí medzi výborných rodičov, ktorí dokážu viesť svojich potomkov správnym smerom. Zmysel jeho života totiž predstavuje práve rodina a väzby v nej, ktoré ho občas nútia prehliadnuť pár nedostatkov. Zodpovedný Rak vždy podporí a dokáže sa prispôsobiť takmer akejkoľvek situácii.

Šperky pre znamenie Raka

Objaviť

Šperky pre znamenie Raka

Slabé stránky

Za výrazne negatívny rys Rakovej povahy je možné považovať jeho stiahnutie sa späť do ulity, keď narazí na problém, ktorého riešenie sa mu nepáči. Nechce čeliť problémom a vyvolávať rozbroje. Spomaľuje ho tendencia ľutovať sa, keď sa mu nedarí podľa jeho predstáv. Hoci na prvý pohľad nepôsobí ambiciózne, v kútiku duše túži po úspechu a obdive, preto na tých čo sa presadia, občas žiarli. Nepríjemne ho ovplyvňuje aj jeho sebectvo a pesimizmus. Rakova nevypočítateľnosť a náladovosť vedú k tomu, že jeden nikdy nevie, akej reakcie sa dočká. V nadriadenej pozícii usiluje o dominanciu. Rakom nechýbajú ani sklony k narcizmu a precitlivenosti. Hoci sa na prvý pohľad zdá, že ho nič nerozhádže, vo svojom vnútri ťažko spracováva odmietnutie, zradu či vlastné zlyhanie.

 • Zlatý prívesok so znamením a smaragdom Rak
  Zlatý prívesok so znamením a smaragdom Rak
 • Náušnica so znamením zverokruhu Cancer
  Náušnica so znamením zverokruhu Cancer
 • Strieborné visiace náušnice s perlami Pouly
  Strieborné visiace náušnice s perlami Pouly
 • Halo prsteň so smaragdom a lab-grown diamantmi Evily
  Halo prsteň so smaragdom a lab-grown diamantmi Evily
 • Zlatá piercing náušnica so smaragdmi Rossi
  Zlatá piercing náušnica so smaragdmi Rossi
 • Atypické 2v1 náušnice s perlami Viola
  Atypické 2v1 náušnice s perlami Viola

Hlavné drahokamy

Perla

Pôvabná guľatá perla vedie svojím vplyvom Raka k bezvýhradnému a láskyplnému zmiereniu sa so sebou samým a svojimi nedostatkami. Vnáša mu do duše pocit bezpečia a kľudu a stojí pri ňom, aby sa nebál a nebránil bolestným skúsenostiam. Dar obyčajnej lastúry podporuje vodné znamenie vo chvíľach, kedy čelí ťažkým momentom a vedie ho k porozumeniu, že všetko zlé je na niečo dobré. Perla smeruje Raka k duševnému rozvoju. Uľahčuje mu vyrovnávanie sa s prežitými útrapami a oslobodzuje ho z emocionálnej závislosti.

Trblietavá perla v Rakovi rozvíja jeho pozitívne charakterové vlastnosti. Mierni jeho precitlivenosť a pomáha mu ovládnuť vlastné emócie. Ľútostivé a senzitívne znamenie nosením periel vyrovnáva svoje rozkolísané a neustálené vnútro. Otvára sa tak pred ním kľudná a spokojná budúcnosť a rodinné šťastie.

Zaujímavosti o perlách
Symbol čistoty

Kresťania a hinduisti prijali perly za symbol čistoty. Dodnes sa udržuje tradícia, že nevesta v svadobný deň nosí perly.

Symbol dokonalosti

Korán hovorí o perlách ako o jednej z najlepších odmien, ktorú môže človek dostať v raji. Perla sa sama o sebe v moslimskom svete stala symbolom dokonalosti.

Perlorodky

Perly sú jediným drahokamom, ktorý vzniká vo vnútri živého organizmu - v perlorodke, perlotvorke alebo v morskej ústrici.

Smaragd

Smaragd Raka regeneruje a omladzuje. Zelený drahokam mu sprostredkováva nesebeckú lásku, ktorá je vo svojej podstate prístupná všetkým bez rozdielu a ktorá predstavuje nutný predpoklad pre osobnú spokojnosť a blaho. Narodení v znamení Raka používajú kameň aj k prehĺbeniu intuitívneho vnímania sveta a k preniknutiu pod povrch materiálneho sveta.

Už aj tak rodinne a verne založenému Rakovi smaragd privoláva šťastie v láske a posilňuje hlboko zakorenené city. Priaznivo pôsobí aj na náladovosť znamenia, ktoré vyrovnáva a pomáha mu porozumieť životným zmenám. Smaragd dokáže pomôcť lepšie pochopiť a interpretovať životné skúsenosti a naznačiť smer, ktorým by sa mal rak vydať. Rakovi so zlomeným srdcom dáva nádej do ďalších vzťahov a vzbudzuje v ňom dôveru v skutočný cit.

Zaujímavosti o smaragde
Cena

Smaragd je veľmi vzácny drahokam. Pokiaľ sa jedná o kameň vysokej kvality, môže byť jeho cena vyššia než pri diamantoch rovnakej karátovej váhy.

Emeraldový brus

Smaragd si zaslúžil originálny výbrus, ktorý zdôraznil jeho krásu. Špeciálny brus je v tvare obdĺžnika so zrezanými rohmi.

Trojitá inklúzia

Kolumbijské smaragdy obsahujú charakteristické inklúzie v podobe soľných kameňov, vody a vzduchových bublín.

Ďalšie drahokamy

Trblietajúci sa opál vnáša do Rakových pocitov živosť a hĺbku a pripomína mu premenlivú pestrosť života. Červený rubín stimuluje jeho myseľ a umožňuje mu prekonať problémy, ktoré si prehnane senzitívne znamenie fabuluje. Zlatistý jantár vedie Raka k vyrovnaniu sa s minulosťou a zabudnutiu dávnych skutočných či údajných krívd, čím ho smeruje k budúcnosti. Tvrdý a nezlomný diamant vodnému znameniu vnáša do života svoju odolnosť a chráni ho pred citovými výkyvmi. Pre získanie duševnej rovnováhy je vhodný aj vzácny mesačný kameň. Podobne aj aventurín upokojuje emocionálne zmätky, ktorými sa Rak často cíti vystavený kvôli svojej precitlivenosti. Chalcedón zas podnecuje čistotu srdca. Modrý labradorit prináša silu a vytrvalosť a podporuje vieru v seba samého. Decentný olivín potlačuje žiarlivosť, ktorá dokáže Rakovými žilami kolovať naozaj trpko, zatiaľ čo rôznofarebný turmalín mu pomôže získať nad situáciou nadhľad a nepodľahnúť pesimizmu. Ochranný ónyx zvyšuje sebadôveru a sebakontrolu, zároveň taktiež udržuje v mysli rovnováhu.

 • Zlaté náušnice s opálmi a zafírmi Claudine
  Zlaté náušnice s opálmi a zafírmi Claudine
 • Náhrdelník Toi et Moi s rubínom a lab-grown diamantom Philou
  Náhrdelník Toi et Moi s rubínom a lab-grown diamantom Philou
 • Visiace jantárové náušnice zo striebra Saddie
  Visiace jantárové náušnice zo striebra Saddie
 • Minimalistický náhrdelník s diamantom Vieny
  Minimalistický náhrdelník s diamantom Vieny
 • Zlatý prívesok kompas s cabochon labradoritom Vespucci
  Zlatý prívesok kompas s cabochon labradoritom Vespucci
 • Strieborný cluster prsteň s turmalínom, tanzanitom, rubínom a diamantom Roth
  Strieborný cluster prsteň s turmalínom, tanzanitom, rubínom a diamantom Roth
 • Strieborné náušnice s chalcedonmi Magni
  Strieborné náušnice s chalcedonmi Magni

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky