Znamenie vodnár (21. 1. – 19. 2.)

21. 1. – 19. 2.

Vodnár intelektuál a filantrop sa obklopuje priateľmi a túži po poznaní. Akvamarín harmonizuje jeho ja a granát mu prináša lásku a úspech.

Základné informácie

 • Dátum21. 1. – 19. 2.
 • Živel Vzduch
 • Planéta Urán
 • Farba Modrá, modrozelená
 • Drahokamyakvamarín, granát

Silné stránky

V silne talentovanom Vodnárovi sa skrýva intelektuál, filozof a filantrop. Môže tak vykonávať akúkoľvek prácu, ktorú si zmyslí. Pomocou vlastnej chytrosti a kreativity dokáže zázraky. V úvahách nepozná hranice a premýšľa logicky a často až vedecky. K významným prvkom charakteru vzdušného znamenia sa radí vizionárstvo, humánnosť a intelekt. Vodnár zbožňuje vedu a techniku a v kútiku duše si praje spasiť svet. Pretože je úprimný, priateľský a sústredí sa na konanie dobra, býva obklopený skupinkou kamarátov a ako súčasť skupiny organizuje zábavné aktivity. Znamenie skvelé komunikuje, rýchlo myslí a má neobyčajnú schopnosť vyzdvihnúť skutočne dôležité veci. Trpí prirodzenou zvedavosťou a túžbou po poznaní.

Slabé stránky

Vodnárovi nechýba citlivosť a zraniteľnosť. Hoci býva obklopený mnohými známymi, nedostáva sa mu skutočne hlbokého priateľstva, a preto sa často cíti osamelý a opustený. Ostatní ho považujú za naštvaného alebo otráveného a svoje okolie svojou rezervovanosťou obyčajne dráždi. Pretože má neustále hlavu plnú myšlienok na zlepšenie spoločnosti, stráca schopnosť sústrediť sa. Jeho nepredvídateľnosť vedie až k excentrickosti a vzniku mnohých paradoxov. Keď verí, že veciam naozaj rozumie, urobí čokoľvek, aby svoj názor presadil. Ak niečo nezapadá do jeho pohľadu na svet, vie sa prejaviť skutočne temperamentne. Ak sa ocitne vzdušné znamenie v situácii, ktorú chápe ako ohrozenie, býva veľmi sarkastické.

 • Cluster prsteň s akvamarínom, zafírom, mesačným kameňom a diamantom Ajwa
  Cluster prsteň s akvamarínom, zafírom, mesačným kameňom a diamantom Ajwa
 • Strieborné náušnice s oválnymi granátmi Tiana
  Strieborné náušnice s oválnymi granátmi Tiana
 • Prívesok v tvare mesiaca s akvamarínom Lovynia
  Prívesok v tvare mesiaca s akvamarínom Lovynia
 • Zlatý prsteň s akvamarínom a diamantmi Oskar
  Zlatý prsteň s akvamarínom a diamantmi Oskar
 • Zlatý náhrdelník s granátom Idella
  Zlatý náhrdelník s granátom Idella

Hlavné drahokamy

Akvamarín

Blankytne modrý akvamarín silne asociuje more a harmonizuje Vodnárov vzťah k jadru vlastnej bytosti. Robí jeho ducha a dušu čistou a jasnou. Ak sa mu podarí nájsť prístup k intuitívnemu vedeniu, láske a pravde, ktoré sa skrývajú hlboko v jeho osobnosti, poskytuje mu pocit nekonečna a slobody. S pomocou akvamarínu nachádza vzdušné znamenie spojenie so svojím vyšším „ja“, aby potom mohlo prijímať jeho múdrosť a lásku. Drahokam taktiež zlepšuje jeho možnosti vyjadriť otvorene a slobodne poznatky a predať ich ďalej.

Vodnár má tendenciu nechať sa svojím projektom pohltiť natoľko, že ľahko získa povesť šialeného vedca. Ochranná sila akvamarínu mu pomáha udržať sa mimo nebezpečia, keď sa potuluje v myšlienkach a stráca spätosť so zemou. Kameň rovnako dodáva energiu vizionárskej stránke znamenia a tíši jeho frustráciu, keď musí Vodnár roky čakať, než jeho nápady budú pochopené alebo ocenené.

Prečo milujeme akvamarín?
Nádherné kryštály

Akvamaríny sa utvárajú vo forme pravidelných šesťbokých kryštálov, ktoré môžu dosahovať dĺžku až 30 cm.

Transparentnosť

Brúsené akvamaríny sú vďaka svojej čistote často dokonale priehľadné a majú nenapodobiteľný lesk a jas.

Dichronizmus

Vďaka svojej fyzikálnej schopnosti rozkladať svetelné lúče môže mať akvamarín rôzne odtiene farieb, od čírej až po tmavomodrú, v závislosti na sklone drahokamu.

Granát

S Vodnárom sa spája aj granát, ktorý príroda produkuje v rôznych farbách a odtieňoch. Pri vzdušnom znamení však na odrode kameňa nezáleží, všetky mu totiž prinášajú lásku, súcit, pravdu a čistotu. Stojí pri ňom, keď skúša uspieť v podnikaní a pomáha mu popularizovať a presadzovať jeho nápady, lebo veľmi priaznivo ovplyvňuje nadväzovanie nových kontaktov a budovanie priateľských a spoločenských väzieb.

Vzhľadom na činorodosť a neustále zapojovanie mozgu Vodnár rád využije povzbudzujúce účinky granátu. Drahokam tlmí vyčerpanie a nabíja energiu. Udržuje tak organizmus v rovnováhe a dodáva potrebný kľud. Ako pomocník kameň vyniká aj v krízových situáciách, kedy uľahčuje objav uspokojujúceho riešenia pre všetky strany, rovnako dodáva optimizmus a vieru v úspešné výsledky práce. Jednoducho potom pozitívne ovplyvní vývoj udalostí.

Prečo milujeme granát?
Výzva pre gemólogov

Každý novo nájdený druh granátu a jeho správne zaradenie medzi 6 základných druhov minerálov je i pre skúsených gemólogov skutočná výzva.

Prasličkové inklúzie

Inklúzie v podobe drobných kusov prasličiek sú jednou z mála foriem inklúzií, ktoré zvyšujú hodnotu drahokamov.

Český drahokam

Česko sa v minulosti preslávilo ako nálezisko tých najkrajších granátov na svete a ešte aj dnes je možné v Česku tento drahokam nájsť.

Ďalšie drahokamy

Tyrkys Vodnárovi požičiava inšpiráciu a zároveň kľud a silu, aby mohol uskutočniť svoje úlohy slúžiace v prospech ľudstva. Opál prehlbuje jeho radosť z premenlivej pestrosti života, z nových podnetov a skúseností. Topás mu zas najlepšie vo svojej modrej odrode umožňuje vzdať sa príliš tesných štruktúr v pocitoch a myslení a otvoriť sa duchovnému poznaniu. Zafír vzdušné znamenie učí rozpoznať, ktoré z jeho nápadov stoja za realizáciu, v čom spočíva zmysel jeho života a kadiaľ sa vydať. Zlatý jantár pomáha osamelému Vodnárovi pritiahnuť priateľov a zvyšuje jeho dôveru v nich. Ametyst zbystruje jeho intelekt a zároveň je kameňom pravej rýdzej lásky. Lapis lazuli podporuje jeho tvorivosť a upevňuje jeho vzťahy. Premenlivý alexandrit zvyšuje Vodnárovu schopnosť prežívať radostné chvíle. Labradorit zas upokojuje roztržitú myseľ a preniká ku koreňom myslenia. Negativitu a kritickosť dokáže zmierniť tanzanit. Podobné účinky má aj jaspis, ktorý navyše dodáva oporu počas stresu. Mier a harmóniu v duši vzdušného znamenia nastoľuje aj oceľovo šedý hematit. Vodnárovu komunikatívnosť podporujú aj rôzne odrody berylu: okrem iných smaragd, morganit, heliodor či bixbit.

 • Strieborný prívesok plný granátov Earlyne
  Strieborný prívesok plný granátov Earlyne
 • Akvamarínové slzy v strieborných náušniciach Ofelia
  Akvamarínové slzy v strieborných náušniciach Ofelia
 • Zlatý náhrdelník s granátom a diamantmi Jean
  Zlatý náhrdelník s granátom a diamantmi Jean
 • Strieborny prsteň s granátmi Kinas
  Strieborny prsteň s granátmi Kinas
 • Náušnice z bieleho zlata s akvamarínmi Renesme
  Náušnice z bieleho zlata s akvamarínmi Renesme

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch