Znamenie Lev (23. 7. – 22. 8.)

23. 7. - 22. 8.

Vodcovský a nebojácny Lev sa úspešne ženie vpred. Jeho štedrosť rozvíja ohnivý rubín, smer mu zas ukazuje nezničiteľný diamant.

Základné informácie

 • Dátum 23. 7. - 22. 8.
 • Živel Oheň
 • Planéta Slnko
 • Farba Žltá, zlatá
 • Drahokamyrubín, diamant

Silné stránky

Lev, kráľ zverokruhu, povahou evokuje výrazného predstaviteľa zvieracej ríše: v správaní a vyjadrovaní je silný, odvážny, statočný a dôstojný. Lev ohromuje svojou srdečnosťou, majestátnosťou a charizmou. V každej oblasti života z neho vyžaruje tvorivý prístup. Nechýba mu sebadôvera, ambície, inteligencia a pozitívne myslenie. Vzhľadom na jeho prirodzenú autoritu ho nie je možné v miestnosti plnej ľudí prehliadnuť. Ohnivé znamenie sa len tak niečoho nezľakne a s entuziazmom sebe vlastným sa púšťa aj do nesplniteľných úloh. Svojím prístupom vie Lev strhnúť aj ostatných, lebo mu nechýba schopnosť nahliadať na projekt v jeho komplexnosti. Zároveň sa nikdy nevzdáva, a preto dokáže premeniť neúspech v odrazový mostík k lepším výsledkom. Nežnému a milujúcemu Levovi nechýba veľkorysosť, cieľavedomosť a energia.

Šperky pre znamenie Leva

Objaviť

Šperky pre znamenie Leva

Slabé stránky

Lev si je vedomý všetkej svojej sily a vplyvu a pozná svoju cestu, preto pôsobí až arogantne. Posadnutosť vodcovskými schopnosťami ho vedie až k bezohľadnosti a zanedbávaniu ostatných. Jeho agresivita prerastá znesiteľnú mieru a sťažuje jednanie s ním. Po dosiahnutí veľkého množstva úspechov lenivie a vyvoláva spory a problémy. Nepovšimnutá nezostáva ani jeho tvrdohlavosť, ktorá vychádza z Levovej pevnosti a dominancie. Ako veľmi hrdé znamenie sa vyznačuje určitou posadnutosťou sebou samým a vlastným egocentrizmom zaplavuje okolie. Aj napriek svojej štedrsti je Lev v partnerstve majetnícky a prehnane náročný. Pokiaľ niekto neocení jeho prácu, nevšimne si jeho úspech alebo ho dostatočne neobdivuje, pociťuje krivdu a zle na takéto situácie reaguje.

 • Zlatý prívesok so znamením a diamantom Lev
  Zlatý prívesok so znamením a diamantom Lev
 • Náušnica so znamením zverokruhu Leo
  Náušnica so znamením zverokruhu Leo
 • Zlatý prsteň s oval salt and pepper diamantom Harper
  Zlatý prsteň s oval salt and pepper diamantom Harper
 • Náhrdelník so salt and pepper diamantom, smaragdmi a moissanitmi Julija
  Náhrdelník so salt and pepper diamantom, smaragdmi a moissanitmi Julija
 • Atypická obrúčka s lab-grown diamantmi Vicco
  Atypická obrúčka s lab-grown diamantmi Vicco
 • Zlatá piercing náušnica s rubínmi Ciera
  Zlatá piercing náušnica s rubínmi Ciera
 • Minimalistický prsteň so salt and pepper diamantom Kathleen
  Minimalistický prsteň so salt and pepper diamantom Kathleen
 • Drobné náušnice s diamantmi Sylvi
  Drobné náušnice s diamantmi Sylvi

Hlavné drahokamy

Rubín

Vášeň červeného rubínu rozvíja Levovu schopnosť milovať. Obyčajnú príťažlivosť a sexualitu povyšuje na pravú a hlbokú lásku a umožňuje mu prístup k prameňom univerzálnej lásky a moci. Rovnako mu pomáha včleniť tento cit do jeho jednania a zvýšiť jeho ochotu usilovať celou svojou bytosťou o blaho blížnych a uskutočnenie duchovných cieľov, čím tlmí jeho výraznú dominanciu a presvedčenie o vlastnej pravde.

Ohnivý rubín posilňuje Levovu motiváciu k veľkým činom a k dotiahnutiu úloh do konca a dodáva mu tak dôležitú vitalitu. Zároveň krotí jeho pýchu a ješitnosť a podnecuje jeho štedrosť a spoločenskosť.

Zaujímavosti o rubíne
Prvý laser

V roku 1960 bol vytvorený prvý laser za pomoci efektu rubínovej fluorescencie.

Kameň lásky

Vďaka svojej nádherne sýtočervenej farbe je rubín obľúbeným kameňom na šperky darované z lásky.

Krstné meno

V anglicky hovoriacich krajinách je Ruby tiež krstné meno. V našom tíme máme psieho člena menom Ruby.

Diamant

Odolný a nezničiteľný diamant núti Leva svojím uchvacujúcim leskom k túžbe a snahe sa mu vyrovnať. Svojím vplyvom mu ukazuje jeho vlastnú cestu k svetlu a odpútava ho z obmedzujúceho zajatia mienky ostatných. Stojí po jeho boku pri prechádzaní nevyhnutnými očistnými procesmi a dodáva mu istotu, že skutočná moc spočíva v pomáhaní druhým. Diamant vedie ohnivé znamenie k súladu s vôľou vyšších síl a moci stvoriteľa. Lev tak má možnosť uskutočniť svoje najhlbšie priania a šancu vložiť svoju energiu a nezdolnosť do úsilia o blaho druhých.

Najtvrdší nerast ponúka ohnivému znameniu vytrvalosť a chráni ho pred vlastným samopašným egom. Odstraňuje mu z cesty prekážky spôsobené vlastnou domýšľavosťou a otvára mu cestu k radosti a šťastiu.

Zaujímavosti o diamante
Mezinárodný jazyk

Na porovnanie kvality diamantov vytvorila GIA systém 4C (clarity, cut, color, carat), ktorým sa riadi celý svet.

Čistý uhlík

Diamant je jediným drahokamom, ktorý je tvorený len z jedného chemického prvku, a to uhlíku.

Miliarda rokov

Väčšina prírodných diamantov vznikla pred viac než miliardou rokov hlboko pod povrchom zeme.

Ďalšie drahokamy

Lev s pomocou jantáru dokáže uspieť, lebo zlatistý kameň ho podporuje pri presadzovaní plánov a sebarealizácii. Takisto žlto sfarbený citrín mu daruje sebavedomie a pomáha sa mu postaviť voči životným skúsenostiam, ktoré by v ňom inak vyvolávali neistotu a sebapodceňovanie. Červený granát posilňuje Levovu odvahu a silu vôle, zaisťuje mu úspech v podnikaní a jeho sexuálnu energiu premieňa v tvorivosť. Topás zvyšuje jeho veľkorysosť, šľachetnosť a kreativitu a vedie ohnivé znamenie k poznaniu, že radosť a šťastie získa v nájdení seba samého. Zábrany, ktoré Levovi stoja v ceste za dokonalosťou, uvoľňuje čistý krištáľ. Ónyx zas podporuje jeho vytrvalosť a schopnosť chytiť vlastný osud pevne do rúk. Lapis lazuli učí arogantného Leva tak dôležitému načúvaniu druhým. Šperky s olivínom pozitívne ovplyvňujú jeho sklony k lenivosti a liečia neústupnosť a majetníctvom narušené vzťahy. Vždy originálny opál podporuje Levovu tvorivosť a pomáha mu bezpečne skúmať jeho vnútro. Neobyčajný danburit mu uľahčuje zvládanie zásadných zmien a prináša trpezlivosť s ostatnými. Premenlivý alexandrit zvyšuje jeho sebadôveru a schopnosť zažívať radosť a šťastie. Na druhej strane tigrie oko Levovi sprostredkováva pružnú myseľ a otvorenosť – umožňuje mu rozpoznať vlastné chyby a nahliadnuť so seba.

 • Jantárový strieborný prívesok Kennis
  Jantárový strieborný prívesok Kennis
 • Zlaté citrínové náušnice s diamantmi Holy
  Zlaté citrínové náušnice s diamantmi Holy
 • Minimalistický náhrdelník s granátom Joella
  Minimalistický náhrdelník s granátom Joella
 • Prsteň s londýnským topásom a postrannými švajčiarskými topásmi Jelena
  Prsteň s londýnským topásom a postrannými švajčiarskými topásmi Jelena
 • Zlaté náušnice s oválnymi alexandritmi Jalia
  Zlaté náušnice s oválnymi alexandritmi Jalia
 • Zlatý minimalistický náramok s olivínovými lístky Halime
  Zlatý minimalistický náramok s olivínovými lístky Halime

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky