Znamenie lev (23. 7. – 22. 8.)

23. 7. - 22. 8.

Vodcovský a nebojácny Lev sa úspešne ženie vpred. Jeho štedrosť rozvíja ohnivý rubín, smer mu zas ukazuje nezničiteľný diamant.

Základné informácie

 • Dátum 23. 7. - 22. 8.
 • Živel Oheň
 • Planéta Slnko
 • Farba Žltá, zlatá
 • Drahokamyrubín, diamant

Silné stránky

Lev, kráľ zverokruhu, povahou evokuje výrazného predstaviteľa zvieracej ríše: v správaní a vyjadrovaní je silný, odvážny, statočný a dôstojný. Lev ohromuje svojou srdečnosťou, majestátnosťou a charizmou. V každej oblasti života z neho vyžaruje tvorivý prístup. Nechýba mu sebadôvera, ambície, inteligencia a pozitívne myslenie. Vzhľadom na jeho prirodzenú autoritu ho nie je možné v miestnosti plnej ľudí prehliadnuť. Ohnivé znamenie sa len tak niečoho nezľakne a s entuziazmom sebe vlastným sa púšťa aj do nesplniteľných úloh. Svojím prístupom vie Lev strhnúť aj ostatných, lebo mu nechýba schopnosť nahliadať na projekt v jeho komplexnosti. Zároveň sa nikdy nevzdáva, a preto dokáže premeniť neúspech v odrazový mostík k lepším výsledkom. Nežnému a milujúcemu Levovi nechýba veľkorysosť, cieľavedomosť a energia.

Slabé stránky

Lev si je vedomý všetkej svojej sily a vplyvu a pozná svoju cestu, preto pôsobí až arogantne. Posadnutosť vodcovskými schopnosťami ho vedie až k bezohľadnosti a zanedbávaniu ostatných. Jeho agresivita prerastá znesiteľnú mieru a sťažuje jednanie s ním. Po dosiahnutí veľkého množstva úspechov lenivie a vyvoláva spory a problémy. Nepovšimnutá nezostáva ani jeho tvrdohlavosť, ktorá vychádza z Levovej pevnosti a dominancie. Ako veľmi hrdé znamenie sa vyznačuje určitou posadnutosťou sebou samým a vlastným egocentrizmom zaplavuje okolie. Aj napriek svojej štedrsti je Lev v partnerstve majetnícky a prehnane náročný. Pokiaľ niekto neocení jeho prácu, nevšimne si jeho úspech alebo ho dostatočne neobdivuje, pociťuje krivdu a zle na takéto situácie reaguje.

Hlavné drahokamy

Rubín

Vášeň červeného rubínu rozvíja Levovu schopnosť milovať. Obyčajnú príťažlivosť a sexualitu povyšuje na pravú a hlbokú lásku a umožňuje mu prístup k prameňom univerzálnej lásky a moci. Rovnako mu pomáha včleniť tento cit do jeho jednania a zvýšiť jeho ochotu usilovať celou svojou bytosťou o blaho blížnych a uskutočnenie duchovných cieľov, čím tlmí jeho výraznú dominanciu a presvedčenie o vlastnej pravde.

Ohnivý rubín posilňuje Levovu motiváciu k veľkým činom a k dotiahnutiu úloh do konca a dodáva mu tak dôležitú vitalitu. Zároveň krotí jeho pýchu a ješitnosť a podnecuje jeho štedrosť a spoločenskosť.

Prečo milujeme rubín?
Prvý laser

V roku 1960 bol vytvorený prvý laser za pomoci efektu rubínovej fluorescencie.

Kameň lásky

Vďaka svojej nádherne sýtočervenej farbe je rubín obľúbeným kameňom na šperky darované z lásky.

Krstné meno

V anglicky hovoriacich krajinách je Ruby tiež krstné meno. V našom tíme máme psieho člena menom Ruby.

Diamant

Odolný a nezničiteľný diamant núti Leva svojím uchvacujúcim leskom k túžbe a snahe sa mu vyrovnať. Svojím vplyvom mu ukazuje jeho vlastnú cestu k svetlu a odpútava ho z obmedzujúceho zajatia mienky ostatných. Stojí po jeho boku pri prechádzaní nevyhnutnými očistnými procesmi a dodáva mu istotu, že skutočná moc spočíva v pomáhaní druhým. Diamant vedie ohnivé znamenie k súladu s vôľou vyšších síl a moci stvoriteľa. Lev tak má možnosť uskutočniť svoje najhlbšie priania a šancu vložiť svoju energiu a nezdolnosť do úsilia o blaho druhých.

Najtvrdší nerast ponúka ohnivému znameniu vytrvalosť a chráni ho pred vlastným samopašným egom. Odstraňuje mu z cesty prekážky spôsobené vlastnou domýšľavosťou a otvára mu cestu k radosti a šťastiu.

Prečo milujeme diamant?
Mezinárodný jazyk

Na porovnanie kvality diamantov vytvorila GIA systém 4C (clarity, cut, color, carat), ktorým sa riadi celý svet.

Čistý uhlík

Diamant je jediným drahokamom, ktorý je tvorený len z jedného chemického prvku, a to uhlíku.

Miliarda rokov

Väčšina prírodných diamantov vznikla pred viac než miliardou rokov hlboko pod povrchom zeme.

Ďalšie drahokamy

Lev s pomocou jantáru dokáže uspieť, lebo zlatistý kameň ho podporuje pri presadzovaní plánov a sebarealizácii. Takisto žlto sfarbený citrín mu daruje sebavedomie a pomáha sa mu postaviť voči životným skúsenostiam, ktoré by v ňom inak vyvolávali neistotu a sebapodceňovanie. Červený granát posilňuje Levovu odvahu a silu vôle, zaisťuje mu úspech v podnikaní a jeho sexuálnu energiu premieňa v tvorivosť. Topás zvyšuje jeho veľkorysosť, šľachetnosť a kreativitu a vedie ohnivé znamenie k poznaniu, že radosť a šťastie získa v nájdení seba samého. Zábrany, ktoré Levovi stoja v ceste za dokonalosťou, uvoľňuje čistý krištáľ. Ónyx zas podporuje jeho vytrvalosť a schopnosť chytiť vlastný osud pevne do rúk. Lapis lazuli učí arogantného Leva tak dôležitému načúvaniu druhým. Šperky s olivínom pozitívne ovplyvňujú jeho sklony k lenivosti a liečia neústupnosť a majetníctvom narušené vzťahy. Vždy originálny opál podporuje Levovu tvorivosť a pomáha mu bezpečne skúmať jeho vnútro. Neobyčajný danburit mu uľahčuje zvládanie zásadných zmien a prináša trpezlivosť s ostatnými. Premenlivý alexandrit zvyšuje jeho sebadôveru a schopnosť zažívať radosť a šťastie. Na druhej strane tigrie oko Levovi sprostredkováva pružnú myseľ a otvorenosť – umožňuje mu rozpoznať vlastné chyby a nahliadnuť so seba.

 • Zlatý prsteň plný farebných drahokamov Wes
  Zlatý prsteň plný farebných drahokamov Wes
 • Eternity obrúčka s lab-grown diamantmi a pánsky plochý prsteň Virve
  Eternity obrúčka s lab-grown diamantmi a pánsky plochý prsteň Virve
 • Eternity prsteň zdobený lab-grown diamantmi Alyx
  Eternity prsteň zdobený lab-grown diamantmi Alyx
 • Halo prsteň s certifikovaným fancy pink lab-grown diamantom Josipa
  Halo prsteň s certifikovaným fancy pink lab-grown diamantom Josipa
 • Svadobný prsteň s diamantmi vo vintage štýle Breezy
  Svadobný prsteň s diamantmi vo vintage štýle Breezy

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky