Znamenie Váhy (23. 9. – 22. 10.)

23. 9. – 22. 10.

Diplomatické Váhy presadzujú spravodlivosť. Ich vyrovnanosť posilňuje turmalín, zatiaľ čo perla im umožňuje pochopiť a prijať seba samého aj ostatných.

Základné informácie

 • Dátum23. 9. – 22. 10.
 • Živel Vzduch
 • Planéta Venuša
 • Farba Ružová, zelená
 • Drahokamyturmalín, perla

Silné stránky

Váhy patria k najviac vyváženým a vyrovnaným znameniam. A rovnako ako vyvažovacie stupnice majú aj ony dve strany. Neboja sa postaviť na čelo ľudí a hľadať praktické riešenia. Vzhľadom na strach zo samoty túžia po partnerstve a ich kooperatívna a spoločenská povaha im nedovolí zostať bez ľudí naokolo. Milujú krásne veci, súmernosť a harmóniu. Uprednostňujú kvalitu nad kvantitou. V nepríjemných a ťažkých situáciách si dokážu Váhy skvele poradiť a elegantne upokojiť a porovnať rozbúrené emócie. Vyhľadávajú spravodlivosť a tvárou v tvár ťažkostiam nastoľujú mier. Svojimi diplomatickými schopnosťami a zdvorilosťou okúzľujú svoje okolie. Romantické znamenia vie zapôsobiť a k tým, na ktorých mu záleží sa správa veľmi láskavo.

Šperky pre znamenie Váh

Objaviť

Šperky pre znamenie Váh

Slabé stránky

Váhy svojou dvojakosťou oscilujú medzi radosťou a aktivitou a malátnosťou a nečinnosťou. Vo svojej honbe za spravodlivosťou a férovosť zabúdajú, že aj ony môžu mať na vec názor. Stretáva sa v nich jasná a temná stránka, preto dokážu byť aj veľmi zlé. Lebo sa snažia potešiť každého, stávajú sa veľmi nerozhodnými. Sú trochu sebecké, pretože keď dôjde na povzbudenie seba samého, chýba im zmysel pre slušnosť a načasovanie. V snahe zostať neutrálny, ľahko podľahnú podvodníkom, ktorí na nich emocionálne apelujú. Aj napriek svojej láskavosti pôsobia Váhy rezervovane a žijú uzavreto vo vlastnej bubline. Keď za niečím idú, nehľadia na následky a často skĺznu k bezohľadnosti. Ich unáhlenosť im vie pokaziť plány.

 • Zlatý prívesok so znamením a turmalínom Váhy
  Zlatý prívesok so znamením a turmalínom Váhy
 • Náušnica so znamením zverokruhu Libra
  Náušnica so znamením zverokruhu Libra
 • Strieborné kruhové náušnice s perlami Sazie
  Strieborné kruhové náušnice s perlami Sazie
 • Prsteň so zeleným turmalínom a postrannými olivínmi Jelena
  Prsteň so zeleným turmalínom a postrannými olivínmi Jelena
 • Cluster náhrdelník s turmalínom, tanzanitom, rubínom a diamantom Maizie
  Cluster náhrdelník s turmalínom, tanzanitom, rubínom a diamantom Maizie
 • Pozlatené náušnice s perlami Vigdis
  Pozlatené náušnice s perlami Vigdis
 • Prívesok s perlou a písmenom Nava
  Prívesok s perlou a písmenom Nava

Hlavné drahokamy

Turmalín

Turmalín je drahokam, ktorý dokáže rozžiariť takmer všetky farby dúhového spektra, otvára Váham srdce a odstraňuje ich emocionálnu stiesnenosť. Ich láske dodáva energiu a silu prejaviť sa. Pôsobí proti negatívnym emóciám a vťahuje do seba nenávisť a zlobu okolia, čím odstraňuje stres a navodzuje pozitívnu náladu. Samozrejme zvyšuje aj chuť do života a prináša hojnosť a prosperitu.

Mnohofarebný kameň podporuje už tak výraznú vyrovnanosť Váh a nenechá ich zakolísať. Rodeným diplomatom otvára stavidlá výrečnosti a učí ich taktnosti a decentnému prístupu k problémom. Zmiernením strachu a depresií turmalín vzdušné znamenie harmonizuje a stojí pri ňom pri budovaní nových pevných priateľstiev a medziľudských vzťahov.

Zaujímavosti o turmalíne
Trojuholníková sústava

Turmalín kryštalizuje v trojuholníkovej sústave. Žiadny iný obyčajný nerast netvorí trojboké kryštály.

À la melón

Melónový turmalín je z vonkajšej strany zelený, z vnútornej lahodne ružový.

Liddicoatit

Turmalín odrody liddicoatit bol pomenovaný po obľúbenom prezidentovi GIA Richardovi T. Liddicoatovi.

Perla

Perla, ten zázrak prírody, Váham ukazuje, že dokonalosť možno docieliť iba zmierením sa so všetkými skúsenosťami a životnými eskapádami. Odkrýva im všadeprítomnú harmóniu a umožňuje im pochopiť zmysel bolestných a nemilých skúseností, prijať ich, spracovať ich, a tak sa zdokonaliť. Podobne sladkovodná a morská perla podnecujú rozkvet ich osobnosti a smerujú ich k vyrovnanosti a kráse.

Pôvabný a krehký drahokam poháňa Váhy vpred, zároveň však tlmí ich unáhlenosť. Chráni ich aj pred negatívnou energiou a posilňuje ich medziľudské vzťahy. Perla patrí ku kameňom, ktoré zvyšujú vyrovnanosť zemského znamenia. Prináša šťastie, čistotu, pokoj a nádej.

Zaujímavosti o perlách
Symbol čistoty

Kresťania a hinduisti prijali perly za symbol čistoty. Dodnes sa udržuje tradícia, že nevesta v svadobný deň nosí perly.

Symbol dokonalosti

Korán hovorí o perlách ako o jednej z najlepších odmien, ktorú môže človek dostať v raji. Perla sa sama o sebe v moslimskom svete stala symbolom dokonalosti.

Perlorodky

Perly sú jediným drahokamom, ktorý vzniká vo vnútri živého organizmu - v perlorodke, perlotvorke alebo v morskej ústrici.

Ďalšie drahokamy

Zafír sa zameriava na vnútorné nazeranie a na schopnosť odhaliť tajomstvo vlastnej existencie. Podporuje úprimnosť a lásku k pravde. Jadeit učí Váhy veriť v múdrosť ich sŕdc a vcítiť sa do ostatných. Olivín a karneol zamedzujú letargiu vzdušného znamenia, zatiaľ čo magnezit posilňuje vôľu a vytrvalosť. Vzácny smaragd zvyšuje vnímavosť a ohľaduplnosť znamenia. Červený či ružový koral prepožičiava Váham stálosť v citovom živote a otvára srdce ich blízkym. Citrín pomáha nájsť duševnú i emočnú rovnováhu. Ametrín sa zas zameriava na vylepšenie už tak značnej výrečnosti Váh. K harmonizovaniu a dodaniu odvahy pomôže znameniu achát. Podobnými vlastnosťami Váhy podporí aj neobvyklý Chiastolit. Záhneda bystrí myseľ a pozitívne ovplyvňuje komunikačné schopnosti. Ružový morganit stimuluje a vyjasňuje partnerské vzťahy. Tolerancia a porozumenie sú posilňované diamantom, zatiaľ čo účinky topásu sa sústredia skôr na rozvoj kreativity a koncentrácie.

 • Strieborný minimalistický náhrdelník so zeleným zafírom Vieny
  Strieborný minimalistický náhrdelník so zeleným zafírom Vieny
 • Jadeit v strieborných visiacich náušniciach Zodico
  Jadeit v strieborných visiacich náušniciach Zodico
 • Romantický strieborný prívesok s citrínmi Kaylyn
  Romantický strieborný prívesok s citrínmi Kaylyn
 • Zlaté cluster náušnice s korálmi a diamantmi Phyllis
  Zlaté cluster náušnice s korálmi a diamantmi Phyllis
 • Zlatý prsteň so záhnedou a diamantmi Vale
  Zlatý prsteň so záhnedou a diamantmi Vale
 • Zlatý náhrdelník s morganitom Traci
  Zlatý náhrdelník s morganitom Traci

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky