Znamenie Rýb (20. 2. – 20. 3.)

20. 2. – 20. 3.

Láskavé a súcitné Ryby žijú na rozhraní reality a sveta fantázie. Ametyst ich vedie k otvorenému vyjadreniu a akvamarín ich púta k zemi.

Základné informácie

 • Dátum20. 2. – 20. 3.
 • Živel Voda
 • Planéta Neptún
 • Farba Fialová, orgovánová, purpurová
 • Drahokamyametyst, akvamarín

Silné stránky

Veľmi empatické Ryby uprednostňujú predovšetkým medziľudské vzťahy a pocity ostatných pre nich veľa znamenajú. Vodné znamenie je neskutočne všestranné a nezávislé. Rybám nechýba intuícia a umelecké cítenie, a preto sa často radia medzi zasnívané duše s hlavou v oblakoch, ktoré majú skutočne bujnú fantáziu. Snáď aj z týchto dôvodov sa dokážu presadiť v bohémskom svete umelcov a ich schopnosť tkať niť príbehu z nich robí výnimočných spisovateľov. Ryby spoliehajú na svoj vysoký intelekt, ale zostávajú otvorené aj citovo. Ako rodičia sú prirodzene jemné, nápadité a láskavé. Zároveň súcitia s ľudským utrpením. Ich senzitívnosť im dáva možnosť nahliadnuť na situáciu zo všetkých hľadísk a vedia racionálne rozlíšiť dobré aj zlé problémy.

Šperky pre znamenie Rýb

Objaviť

Šperky pre znamenie Rýb

Slabé stránky

Ryby môžu byť ako dravcom, tak korisťou. Hoci znak ich znamenia tvorí dvojica rýb, bývajú títo ľudia osamelí a samotári, ktorí prepadajú melanchólii. Je to práve ich predstavivosť, čo ich zachraňuje pred drsnou skutočnosťou a odtrháva od reality – radšej sa schovávajú do snov, než aby problémy riešili. Pri snení potom ale Ryby nestíhajú prácu a sú označované za leňochov. A keď je táto ich vlastnosť kritizovaná, strácajú trpezlivosť. Pri najmenšej provokácii sa sťahujú a utekajú preč. Nerady čelia skutočnosti. Pretože sú nesmierne prispôsobivé, nemajú svoje vlastné pevné názory a spravidla sa nechajú ovplyvniť ideami silných osobností. Ich nízka sebadôvera vedie k všelijakým obavám, čo zlé sa im môže prihodiť.

 • Zlatý prívesok so znamením a ametystom Ryby
  Zlatý prívesok so znamením a ametystom Ryby
 • Náušnica so znamením zverokruhu Pisces
  Náušnica so znamením zverokruhu Pisces
 • Strieborné cluster náušnice s ametystmi a drahokamami Mora
  Strieborné cluster náušnice s ametystmi a drahokamami Mora
 • Prsteň s oválnym akvamarínom Cellini
  Prsteň s oválnym akvamarínom Cellini
 • Strieborný náhrdelník s ametystom Hadley
  Strieborný náhrdelník s ametystom Hadley
 • Strieborné akvamarínové náušnice s lab-grown diamantmi Noelle
  Strieborné akvamarínové náušnice s lab-grown diamantmi Noelle
 • Strieborný prívesok s ametystom a zirkónmi v tvare hviezdy Korey
  Strieborný prívesok s ametystom a zirkónmi v tvare hviezdy Korey
 • Minimalistické strieborné náušnice s ružovými ametystmi Sistine
  Minimalistické strieborné náušnice s ružovými ametystmi Sistine

Hlavné drahokamy

Ametyst

Ametyst daruje Rybám sebadôveru, ktorá im tak chýba, a vedie ich k dokonalosti. Drahokam vyniká výnimočnými upokojujúcimi účinkami, a preto uľavuje od úzkosti a stresu, ktoré vodnému znameniu uberajú spánok. Pomáha rovnako nájsť duševnú rovnováhu a priaznivo ovplyvňuje vnútorný rast a dozrievanie. Priťahuje vodné znamenie späť z ríše snov, zbystruje jeho zmysly a vedie ho k úplnému sústredeniu.

Príliš flexibilným Rybám dodáva rozhodnosť v chvíľach neistoty a podporuje ich v realizácii ich vytýčených cieľov, čím im pomáha bojovať s ich slabosťou a letargiou. Ako kameň čistoty posilňuje vernosť a pomáha pri hľadaní pravej lásky a budovaní vzťahov. Zaháňa stres a negatívne emócie, rovnako tak odbúrava strach, v ktorom ústí nedostatok sebavedomia znamenia. Dáva tak priestor pre klíčiace nádeje a nové vzťahy.

Zaujímavosti o ametyste
Geódy

Ametysty sa často vyskytujú vo forme tzv. geódy, teda dutej bubline, ktoré sú po obvode pokryté ametystmi. Do vnútra tých najväčších geód sa vojde i dospelý človek!

Sv. Valentín

Ametystový prsteň s obrázkom boha lásky nosil i patrón všetkých zamilovaných, sv. Valentín.

Ametríny

Jedinečné drahokamy, ktoré vznikajú spojením citrínu a ametystu. Nálezíska tejto dvojfarebnej odrody sa nachádzajú v Bolívii.

Akvamarín

Blankytný akvamarín podnecuje vodné znamenie k prijímaniu lásky a pravdy, ktoré majú toľko spoločného s jeho túžbou a potrebou po otvorenom, slobodnom a tvorivom vyjadrení. Drahokam poskytuje srdcu Rýb čistotu a inšpiráciu. Pomáha im zbaviť sa starej emocionálnej záťaže a povzbudzuje ich, aby sa otvorili novým vzťahom. Kameň rozvíja ich jemnú intuíciu a podporuje ich komunikačné schopnosti.

Modrastý kameň Rybám prináša vyrovnanú myseľ a asistuje im pri budovaní spokojného a šťastného života. Zbystruje ich intelekt a nezabúda ani na už tak dosť silnú vnímavosť, čím zlepšuje ich spätosť s realitou. Svojou silou a významnými meditačnými a upokojujúcimi účinkami má akvamarín schopnosť utíšiť citlivé Ryby a priviesť ich k prevzatiu zodpovednosti za vlastný osud. Zároveň zlepšuje ich sebavyjadrenie.

Zaujímavosti o akvamaríne
Nádherné kryštály

Akvamaríny sa utvárajú vo forme pravidelných šesťbokých kryštálov, ktoré môžu dosahovať dĺžku až 30 cm.

Transparentnosť

Brúsené akvamaríny sú vďaka svojej čistote často dokonale priehľadné a majú nenapodobiteľný lesk a jas.

Dichronizmus

Vďaka svojej fyzikálnej schopnosti rozkladať svetelné lúče môže mať akvamarín rôzne odtiene farieb, od čírej až po tmavomodrú, v závislosti na sklone drahokamu.

Ďalšie drahokamy

Tyrkys podľa indiánskej tradície pomáha Rybám obstáť v každodennom živote, zatiaľ čo jadeit odpovedá ich skromnému, citlivému a láskyplnému charakteru. Perla ich vedie k prijatiu nepríjemných skúseností a smeruje ich k zdokonaleniu osobnosti. Meniaci sa opál im napomáha objaviť premenlivé bohatstvo ich vnútorného sveta. Zafír v najlepšie modrej variante Ryby zbavuje zmätkov a ilúzii na ich životnej ceste. Zlatistý jantár k osamelému znameniu láka partnera a jaspis zas upokojuje rozbúrené emócie a zbavuje melancholických nálad. Zelenkastý olivín u nich stojí pri prijímaní zodpovednosti za vlastný život a zamedzuje letargiu. Tvorivé vyjadrovanie rozvíja a nadšenie prebudzuje labradorit rovnako ako turmalín. Achát seba podnecujúcim Rybám dodáva sebavedomie a odstraňuje ich obavy. Zdrojom nových síl a energie, ktorý obmedzuje netrpezlivosť, je pre vodné znamenie heliotrop. Mesačný kameň zas vedie k získavaniu duševnej rovnováhy a podporuje kreativitu. Lapis lazuli upevňuje milostné a priateľské vzťahy a vnáša do nich lásku a porozumenie. Číry krištáľ vo svojej čistote zrkadlí dušu a povzbudzuje samostatnosť a jasné myslenie. K nositeľom vyrovnanosti pre Ryby patrí aj mačacie oko.

 • Pozlatený set náušnic s tyrkysmi Kacie
  Pozlatený set náušnic s tyrkysmi Kacie
 • Strieborný náhrdelník s perlami Floatila
  Strieborný náhrdelník s perlami Floatila
 • Zlatý prsteň s opálom a zafírom Arlette
  Zlatý prsteň s opálom a zafírom Arlette
 • Náušnice Toi et Moi s lab-grown diamantom a zafírom Keris
  Náušnice Toi et Moi s lab-grown diamantom a zafírom Keris
 • Strieborný pozlátený náhrdelník s lapis lazuli korálkami Cindy
  Strieborný pozlátený náhrdelník s lapis lazuli korálkami Cindy

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky