Jedinečné a kvalitné šperky ručnej výroby

Myslíte si, že vo svete šperkov vás už nič nedokáže prekvapiť. Poznáte najslávnejších klenotníkov, preslávené dizajny a tie najkrajšie kúsky, ktoré kedy zdobili hviezdy strieborného plátna. Viete, kde nakúpiť klenoty, čo sa vám páčia. Proste sa vyznáte. Lenže ešte ste pravdepodobne nenavštívili naše klenotníctvo. Či už naše webové stránky, ako pravého českého výrobcu šperkov, alebo priamo náš showroom, v ktorom sú naši zákazníci vždy srdečne vítaní. U nás totiž robíme veci inak. Osobne. Ústretovo. Ochotne. Staráme sa o vás, pomáhame vám pri výbere nielen z našich autorských šperkov a vždy vám ponúkame rady a potrebné informácie, keď sa dostanete do úzkych a neviete, či zrovna zvoliť diamant, zafír či rubín.

Sme klenotníctvo, ktoré sa sústredí na predaj a produkciu našich vlastných šperkov. Sídlime v samom srdci Prahy, naša kancelária je teda dobre dostupná, aj keď prichádzate z rôznych kútov republiky. Pre našich slovenských klientov máme ďalší showroom v Bratislave. V Eppi sa orientujeme na zákazníka a zakladáme si na tom, že mnoho našich šperkov sa môže pýšiť vlastnou ručnou výrobou. Nebojíme sa osobného kontaktu so záujemcami o klenot a snažíme sa vám uľahčiť nákup ako sa len dá. V kontakte sme s vami prostredníctvom telefónu, e-mailu a moderných komunikačných technológií, ako je live chat alebo Whatsapp. Zaobstaranie si žiarivej ozdoby v našom klenotníctve je zárukou, že sa vám do rúk dostáva pravý dizajnový šperk.

 • Kruhové diamantové náušnice plné elegancie Carolin
  Kruhové diamantové náušnice plné elegancie Carolin
 • Zlatý náramok s ametystom Rollie
  Zlatý náramok s ametystom Rollie
 • Prívesok matka a dieťa s morganitom a diamantom Heli
  Prívesok matka a dieťa s morganitom a diamantom Heli

Ako naše šperky prichádzajú na svet

A na čo sme naozaj hrdí? Na našu zlatnícku dielňu, kde vznikajú krásne šperky pod rukami našich šikovných zlatníkov. Aktuálne u nás tvoria traja šperkári, ktorí pochádzajú z tradičných klenotnícky rodín a tomuto remeslu sa venujú už od útleho veku. Vďaka ich skúsenostiam sa na nich môžeme naozaj spoľahnúť aj s tou najnáročnejšou výrobou a zveriť im tak každý šperk vyrábaný na zákazku. V našej dielni máme všetko vybavenie, ktoré je pre šperkársku výrobu potrebné. Od prístrojov spracovávajúcich kov cez leštičku, laser až po nástroje na gravírovanie či pieskovanie šperkov.

Pri zahájení výroky akéhokoľvek šperku sa vždy začína so spracovaním kovu, ktorý treba rôzne rezať, ohýbať, pilovať, nahrievať a na samom konci leštiť. Aj napriek najmodernejším prístrojom, ktoré v našej dielni nájdete, najväčší úspech tkvie v zručnosti šperkára. Vedieť predvídať a mať estetické cítenie je alfou a omegou dokonalého výsledku.

Leštenie

V nasledujúcom videu môžete vidieť, ako vyzerá samotné leštenie. Špeciálna leštička sa skladá z kotúčov, ktoré rotujú a na ktoré sa namaže špeciálna pasta, ktorá pridáva na ešte väčšom lesku. Pomocou trenia šperkov o kotúče vzniká na povrchu požadovaný lesk, vďaka ktorému potom svojím klenotom zažiarite aj vy.

Fasovanie

Vrcholom šperkárskeho umu je predovšetkým fasovanie, teda zasadzovanie, kameňov do kovu. Táto remeselná činnosť si vyžaduje ten najväčší cit pre detail, ale tiež špeciálne gemologické znalosti. Zlatník musí vedieť, ako je ktorý kameň tvrdý, krehký či štiepateľný. K tomu, aby bol fazér čo najpresnejší, využíva mnoho špeciálnych nástrojov ako sú rôzne rydlá, vrtáky, čakany, kornováky, malé frézy alebo najrôznejšie natlačovacie náradie.

Naše šperky osadzujeme ligotavými diamantmi a farebnými drahými kameňmi, ktoré nakupujeme iba u dôveryhodných dodávateľov, ktorí sa riadia etickými pravidlami stanovenými Kimberleyjským procesom.

V nasledujúcom videu môžete opäť nahliadnuť bližšie k zlatníckemu umeniu. Než sa kamene pomocou vyššie zmienených nástrojov zasadzujú, treba šperk dostatočne upevniť do zasadzovanej svorky. Naši zlatníci využívajú najmodernejšie nástroje Rin Genie, čo je špecializovaná značka „od fazérov pre fazérov“.

Pri tomto videu fazér využíva mikroskop, keďže vďaka nemu môže mať každý detail naozaj pod kontrolou. Zväčšenie je zhruba 48–64násobné.

Ródiovanie

V ďalšom videu by sme vám radi ukázali, ako prebieha ródiovanie. Ide o ďalší proces, ktorý sa podieľa na dokonalom povrchu celkového šperku. Málokto by tušil, aké je pre zlatníkov dôležité mať znalosti aj z oblasti chémie.

Laserovanie

Najviac pyšní sme na nás laser, ktorý v šperkárskom priemysle patrí k vrcholu najmodernejších technológií. Vďaka tomuto inovatívnemu prístroju môžeme vytvárať aj tie najnáročnejšie šperky. Zároveň môžete ľahko upraviť veľkosť prsteňa, či v priebehu momentu opraviť akýkoľvek detail.

Laserové lúče sú presné ako švajčiarske hodinky, teda dostanú sa presne tam, kam zlatník potrebuje. Navyše je celý proces bezpečný. Lúče reagujú len na kov, preto sa nemôže stať, že by prišli do kontaktu s kožou.

Zlatnícke remeslo je veľmi staré. Poznáme ho de facto od tej doby, čo sa ľudia naučili spracovávať kov. Každé odvetvie sa ale vyvíja, a preto aj my využívame najmodernejšie 3D technológie, ktoré vedú k perfektnému rozvrhnutiu jednotlivých proporcií budúceho dizajnového klenotu. Využívaním 3D modulácie boríme hranice nemožného a naši klienti sa tak vskutku nemusia báť popustiť uzdu svojej predstavivosti.

V našom klenotníctve si šperk, domácej proveniencie s náležitým puncom, môžete nechať ozdobiť gravírovaním podľa svojich predstáv. Zásnubné prstene ani svadobné obrúčky už nikdy nemusia byť sériovej výroby, nemusíte sa báť, že by pri ich vzniku dochádzalo k porušovaniu ľudských práv či využívaniu neekologických postupov. Pri nákupe u nás sa môžete spoľahnúť, že získate ručne vyrobený šperk.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky