Tipy na vianočné darčeky

Blíži sa vianočný čas typický svojou nostalgickou vôňou medovníčkov, smrekového ihličia a vianočných sviečok. Vianoce máme spojené s atmosférou plnou spomienok a stretávania sa so svojimi blízkymi. Pre tých si pripravíme malé prekvapenie v podobe vianočného darčeka, ktorým im pripomenieme, ako sú pre nás dôležitý. Aký vianočný darček by potešil priateľku, manželku, mamičku, alebo kamarátku? A čo originálne vybrať pre muža? Nechajte sa inšpirovať našimi ligotavými tipmi na vianočné darčeky, s ktorými jednoducho okúzlite.

Každá dáma má určite svoju predstavu o ideálnom šperku, ktorý by si priala nosiť. Tak prečo jej teda tento sen nesplniť práve na Vianoce? Určite ju poteší, pokiaľ pod stromčekom nájde nádherné náušnice, alebo elegantný náramok. Prinášame vám malú inšpiráciu na vianočný darček, vďaka ktorému budú pre ňu tieto Vianoce skutočne výnimočné.

A pretože šperky nie sú len čisto ženskou záležitosťou, nezabúdame ani na mužské polovičky. Pre tých máme v našej ponuke decentné kúsky akými sú manžetové gombíčky či spony na kravatu, ktoré sú nielen vysoko elegantné, ale takisto majú svoju praktickú stránku. Viac inšpirácie nájdete na konci článku.

Prečo práve šperk?

 • Šperk je hodnotný dar, ktorým dáte jasne najavo, že vám na milovanej osobe skutočne záleží.
 • Šperky sú večné a odvážne odolávajú zubu času. Raz budete spoločne spomínať na výnimočné Vianoce, kedy sa pod stromčekom objavil ten nádherný šperk, ktorý raz možno dostane darom ďalšia generácia.
 • Šperky majú v sebe tiež skrytú symboliku, ktorá vaše pocity vyjadrí za vás. Prívesok v tvare srdca je znakom lásky, kvety prinášajú šťastie a drahokamy zase priraďujeme k jednotlivým znameniam zverokruhu a mesiacom v roku.

A pretože sa vám výber snažíme vždy čo najviac uľahčiť a spríjemniť, rozhodli sme sa vás aj pri vianočnom rozhodovaní previesť niekoľkými kategóriami. V článku nájdete tipy nielen s ohľadom na to, koho sa chystáte obdarovať, ale aj podľa jednotlivých typov šperkov.

Šperky pre partnerku, maminku aj kamarátku

Rozhodli ste sa, kto bude onou šťastnou dámou, ktorá si pod stromčekom rozbalí žiarivý šperk? Či to už bude vaša priateľka alebo napríklad babička, pre každú z nich u nás nájdete dokonale padnúci doplnok. V nasledujúcich riadkoch vám radi ponúkneme tipy na šperky, s ktorými tohtoročné Vianoce určite nešliapnete vedľa.

Vianočné darčeky pre priateľku či manželku

Muži sa veľmi často chystajú darovať šperk svojej drahej polovičke. Kde ale začať? Pri výbere klenotu pre vašu priateľku alebo manželku určite neurobíte chybu, ak sa zameriate práve na symbol lásky – srdce. Asi tušíte, že srdce skvele ladí s červenou farbou a inak to nie je ani u šperkov. Vášnivé rubíny, zmyselné granáty či romantické morganity vytvárajú so šperkami v tvare srdca dokonalú harmóniu. A že vaša drahá nie je práve na červenú? Nebojte sa. V našej ponuke nájdete šperky v tvare srdca aj s množstvom iných farebných drahokamov.

Medzi mladšími ženami dnes veľmi bodujú tiež minimalistické klenoty. Môžu ich kombinovať takmer so všetkým, a to aj v prípade, že sa postupom času trochu zmení ich štýl obliekania. Veľmi módne je ružové zlato, ktoré rozžiaria predovšetkým drahokamy decentnejších odtieňov akým je diamant, biely topás alebo akvamarín. Pre manželku sú skvelou voľbou šperky, ktoré odkazujú na materstvo. Či už máte spoločne čerstvého potomka alebo tri odrastené deti, príveskom znázorňujúcim puto medzi matkou a dieťaťom jej ukážete, ako veľmi je pre vás vaša rodina dôležitá. Dojem ale rozhodne urobíte aj nejakým personalizovaným šperkom, ktorý poteší každú ženu bez výnimky.

 • Zlatý prsteň so salt and pepper diamantom Jimi
  Zlatý prsteň so salt and pepper diamantom Jimi
 • Náušnica so znamením zverokruhu Scorpio
  Náušnica so znamením zverokruhu Scorpio
 • Rubínové srdcia v strieborných náušniciach Minka
  Rubínové srdcia v strieborných náušniciach Minka
 • Strieborný eternity prsteň zdobený zirkónmi Jadyn
  Strieborný eternity prsteň zdobený zirkónmi Jadyn
 • Strieborný povrázkový náramok s detskými nožičkami a gravírovaním Vinka
  Strieborný povrázkový náramok s detskými nožičkami a gravírovaním Vinka

Vianočné darčeky pre mamičku alebo babičku

Ak sa chystáte obdarovať svoju mamu alebo babičku, aj pre ne máme niekoľko tipov na šperky. U tejto skupiny obvykle vyhráva klasické žlté zlato, ktoré môžete vybrať v kombinácii s rôznymi drahokamami. Vašu mamu aj babičku určite poteší obľúbený smaragd, nesmrteľný zafír či hrejivý jantár. Obľúbenou voľbou býva aj opál – tento jedinečný drahokam naviac nájdete hneď v niekoľkých farebných variantách. Pokiaľ by ste si ale farbou drahého kameňa neboli istí, siahnuť môžete po elegantnej a nadčasovej perle, ktorá vytvára nádhernú kombináciu predovšetkým s bielym zlatom. Smotanový drahokam poteší nielen ženy po štyridsiatke, ale aj každú babičku so zmyslom pre eleganciu. Zásah do čierneho predstavujú naše najpopulárnejšie zlaté šperky, ktoré presvedčili desiatky a desiatky spokojných zákazníčok.

Čím rozhodne očaríte väčšinu romantických duší? Medailónikom. Tento šperk vyhráva veľmi často práve u babičiek, ktoré sa skrátka neubránia slzám šťastia, keď si otvoria prívesok s nostalgickou fotografiou. Do medailónika však môžete schovať aj čokoľvek iné, čo je dostatočne malé a má pre vás symbolickú hodnotu. Podobným osobným šperkom môže byť takisto prívesok s gravírovaním.

 • Minimalistický náramok s drahokamami podľa vášho výberu Ruby
  Minimalistický náramok s drahokamami podľa vášho výberu Ruby
 • Akoya perly v zlatých náušniciach Penney
  Akoya perly v zlatých náušniciach Penney
 • Strieborný povrázkový náramok s detskými nožičkami a gravírovaním Vinka
  Strieborný povrázkový náramok s detskými nožičkami a gravírovaním Vinka
 • Zlatý prívesok s ružovým opálom a diamantmi Calix
  Zlatý prívesok s ružovým opálom a diamantmi Calix
 • Turmalínový náhrdelník s diamantmi Jeffre
  Turmalínový náhrdelník s diamantmi Jeffre

Vianočné darčeky pre kamarátku, dcéru i sestru

Zbystrite pozornosť, pokiaľ hľadáte tip na drobnejší darček pre slečnu či ženu, ktorá je pre vás skrátka dôležitá. Či už je to dcéra, sestra, najlepšia kamarátka alebo napríklad skvelá kolegyňa z práce, určite ju šperkom ohromíte. Krásu dostupnej jednoduchosti objavíte v strieborných šperkoch, ktoré sú zdobené drahokamami. Výberu farieb sa medze nekladú, pokojne môžete zohľadniť jej znamenie zverokruhu alebo obľúbenú farbu. Veľmi populárne sú napríklad jednoduché kôstkové náušnice, ktoré môžete v budúcnosti naviac doplniť ladiacim príveskom. Medzi mladými ženami často bodujú aj šperky, ktoré v sebe nesú nejaký skrytý význam. Znak nekonečna, odkazujúci k vášmu nesmrteľnému priateľstvu, či šperk symbolizujúci obľúbené zvieratko môže byť tým pravým orechovým.

Pokiaľ obdarovaná nie je extravagantným typom, odporúčame zostať skôr pri jednoduchosti. Medzi striebornými, ale aj zlatými šperkami nájdete niekoľko minimalistických kúskov, ktoré budú určite ladiť k jej osobnosti. A čo je najlepšie – hodia sa jednoducho ku všetkému! Vhodnú voľbu predstavujú i pozlatené šperky, ktoré sú veľmi módné a navyše dostupné. Či už zvolíte prívesok, náramok alebo napríklad náušnice, určite jej venujete nezabudnuteľný darček, ktorý jej napovie, že ste na ňu pri tohtoročných Vianociach rozhodne mysleli.

 • Strieborný halo náhrdelník s perlou a diamantmi Josephine
  Strieborný halo náhrdelník s perlou a diamantmi Josephine
 • Zlaté napichovacie lístky Zev
  Zlaté napichovacie lístky Zev
 • Strieborný prívesok v tvare melónu Agnes
  Strieborný prívesok v tvare melónu Agnes
 • Srdiečkový medailón zo striebra s diamantom Careah
  Srdiečkový medailón zo striebra s diamantom Careah
 • Zlaté kruhové náušnice Devine
  Zlaté kruhové náušnice Devine

Šperky všetkých druhov, štýlov a farieb

Pri výbere dokonalého vianočného darčeka sa môžete riadiť aj jednotlivými kategóriami šperkov, ktoré v našej ponuke objavíte

Strieborné šperky

Strieborné šperky predstavujú elegantnú krásu za rozumnú cenu, ktorú majú rady predovšetkým mladé ženy a slečny. Náhrdelníky a náušnice zo striebra mávajú neobvyklé tvary a designové prevedenia, preto sa hodia pre dámy, ktoré oceňujú nápaditosť a originalitu. Chladné metalické striebro rozžiaria farebné drahokamy alebo decentné perly, ktoré dodávajú strieborným šperkom nádych luxusu. Výhodou týchto šperkov je, že sa dajú nosiť ako na neformálne príležitosti, tak aj na slávnostné plesy či do práce.

 • Strieborný prívesok v tvare mesiaca Aylin
  Strieborný prívesok v tvare mesiaca Aylin
 • Strieborné náušnice Feather
  Strieborné náušnice Feather
 • Strieborný náramok s jantárovým motýľom Valko
  Strieborný náramok s jantárovým motýľom Valko
 • Strieborný prsteň s oválnymi olivínmi Heleska
  Strieborný prsteň s oválnymi olivínmi Heleska
 • Strieborný náhrdelník plný olivínov a topásov Rayni
  Strieborný náhrdelník plný olivínov a topásov Rayni

Perlové šperky

Pre romantické typy žien nie je viac vhodnejší darček ako perlový šperk. Elegantné perly totiž na prvý pohľad symbolizujú jemnosť a prirodzenú ženskú krásu. Perlové náušnice, alebo náhrdelník sú pôsobivým doplnkom k večerným šatám aj ku každodennému oblečeniu. Aj milovníčky farieb si v perlách nájdu to svoje, stačí si vybrať medzi krémovo zafarbenými či čiernymi perlami, ktoré rozžiaria každú ženu.

 • Zlatý perlový prívesok so zirkónmi Inez
  Zlatý perlový prívesok so zirkónmi Inez
 • Strieborný prívesok s bielou perlou a zirkónmi Philida
  Strieborný prívesok s bielou perlou a zirkónmi Philida
 • Sivé perly v strieborných náušniciach Danis
  Sivé perly v strieborných náušniciach Danis
 • Elegantné perlové náušnice so zirkónmi Roanna
  Elegantné perlové náušnice so zirkónmi Roanna
 • Prívesok s perlou a striebornou mušľou Brie
  Prívesok s perlou a striebornou mušľou Brie

Medailóny

Otvárací medailónik z drahého kovu ocenia pod stromčekom predovšetkým romantické duše, milovníčky viktoriánskej módy alebo mamy a babičky. Do dômyselného šperku sa dá vložiť fotografia milovanej osoby alebo pramienok vlasov prvorodeného dieťaťa a tak môže nosiť pri srdci to, čo je obdarovanej najbližšie. Z jedinečného medailónu dýcha nostalgia, preto sa hodí ako skvelý darček na pamiatku. Vzhľadom ku kvalitnému spracovaniu sa dá takýto šperk dediť z generácie na generáciu.

 • Strieborný srdiečkový medailón s labkou Pretelo
  Strieborný srdiečkový medailón s labkou Pretelo
 • Srdiečkový otvárací medailón s diamantom zo striebra Lalit
  Srdiečkový otvárací medailón s diamantom zo striebra Lalit
 • Strieborný medailón s diamantom Dalisia
  Strieborný medailón s diamantom Dalisia
 • Strieborný otvárací medailón s diamantom Rory
  Strieborný otvárací medailón s diamantom Rory
 • Srdiečkový medailón zo striebra s diamantom Careah
  Srdiečkový medailón zo striebra s diamantom Careah

Minimalistické šperky

Pre milovníčky jednoduchých línií a zástankyňe minimalizmu sú skvelým darom decentné šperky s módnymi dizajnmi, ktoré si získali srdce nejednej ženy. Minimalistické klenoty sa hodia naozaj ku všetkému a nikdy nevyjdú z módy. Žena si ich môže vziať na akúkoľvek príležitosť a ráno si ušetrí čas pri ich kombinovaní. Šperky v minimalistickom štýle sa často zaobídu bez ligotu diamantov. Ak sa toho ale nechcete vzdať, i v takomto prípade nájdete v ponuke to pravé orechové.

 • Zlatý náhrdelník minimalistického tvaru Karma
  Zlatý náhrdelník minimalistického tvaru Karma
 • Strieborný náramok so stromom života Trete
  Strieborný náramok so stromom života Trete
 • Zlatý minimalistický prsteň s morganitom Kathleen
  Zlatý minimalistický prsteň s morganitom Kathleen
 • Zlatá piercing náušnica s nebesky modrými topásmi Ciera
  Zlatá piercing náušnica s nebesky modrými topásmi Ciera
 • Náhrdelník s moissanitom a salt and pepper diamantmi Balbina
  Náhrdelník s moissanitom a salt and pepper diamantmi Balbina

Personalizované šperky

Originalitu a trochu osobného prístupu vám ponúkajú personalizované šperky, ktoré sú medzi našimi zákazníkmi veľmi populárne.Náhrdelník s iniciálou mena či náramok s gravírom skrátka povedia všetko za vás. Potešia dámy v každom veku a naviac ich presvedčia, že darček bol vybraný skutočne s láskou. Môžete si zvoliť jediné písmenko, krátky text alebo napríklad symbol znamenia zverokruhu. Vďaka tomu, že šperky s gravírom sú skutočne minimalistické a univerzálne, perfektne doplnia každú príležitosť a takmer určite s nimi zabodujete.

 • Náhrdelník s písmenom vašej voľby Iver
  Náhrdelník s písmenom vašej voľby Iver
 • Zlatý prsteň s diamantom a gravírom písmena Amisch
  Zlatý prsteň s diamantom a gravírom písmena Amisch
 • Zlatý prívesok s modrým diamantom a gravírom písmena Rei
  Zlatý prívesok s modrým diamantom a gravírom písmena Rei
 • Pánsky prsteň s ručným gravírom vlastnej voľby Florante
  Pánsky prsteň s ručným gravírom vlastnej voľby Florante
 • Pánsky prsteň s ručným gravírom vlastnej voľby Ulony
  Pánsky prsteň s ručným gravírom vlastnej voľby Ulony

Drahokamové šperky

Veselým povahám, ktoré len tak nepostoja a majú radi pestré farby, urobíte radosť šperkami s farebnými drahokamami. Potešiť ich môžete skutočne akýmkoľvek odtieňom z celého spektra farieb, takže ľahko nájdete šperk, ktorý je ako stvorený práve pre ňu. Pokiaľ viete, že chcete darovať niečo naozaj jedinečné, doporučujeme niektorý zo šperkov s alexandritom. Tento drahokam má pozoruhodnú schopnosť meniť svoju farbu vplyvom svetla. V jedinom šperku tak môžete striedavo objavovať hneď niekoľko farebných odtieňov. Pri výbere sa ale nemusíte riadiť len farbou. Pri pestrých drahokamoch vám môže s výberom pomôcť naša drahokamová nápoveda, v ktorej sú všetky kamene rozdelené podľa znamenia zverokruhu a mesiaca narodenia.

 • Halo náhrdelník s akvamarínom a diamantmi Wickie
  Halo náhrdelník s akvamarínom a diamantmi Wickie
 • Zlatý halo prsteň s cushion londýnskym topásom Junie
  Zlatý halo prsteň s cushion londýnskym topásom Junie
 • Zásnubný prsteň s moissanitom Maya
  Zásnubný prsteň s moissanitom Maya
 • Minimalistický prsteň s tromi drahokamami Ryota
  Minimalistický prsteň s tromi drahokamami Ryota
 • Ametystový eternity prsteň zo striebra Bagye
  Ametystový eternity prsteň zo striebra Bagye

Diamantové šperky

Diamant je po stáročia tým najlepším priateľom žien a veľa dievčat od malička sníva o krásnom diamantovom klenote. Zo sveta šperkov sú diamantové prívesky, náušnice a prstene jednoznačne tými najznámejšími. Pre väčšinu žien je diamant symbolom elegancie a luxusu, ktorému rady podľahnú. Diamant je tradičnou súčasťou zásnubných prsteňov, ktorým splníte jej sen. Ozajstným unikátom sú potom farebné a netradičné diamanty, ktoré príjemne rozžiaria každý šperk aj odev.

 • Modré diamanty v zlatom eternity prsteni Lyla
  Modré diamanty v zlatom eternity prsteni Lyla
 • Diamantové náušnice v tvare srdca Hey
  Diamantové náušnice v tvare srdca Hey
 • Bezel náhrdelník s čiernym diamantom Hadley
  Bezel náhrdelník s čiernym diamantom Hadley
 • Zlatý zásnubný prsteň so salt and pepper diamantom Madoc
  Zlatý zásnubný prsteň so salt and pepper diamantom Madoc
 • Zásnubný prsteň s moissanitom a lab-grown diamantmi Kylie
  Zásnubný prsteň s moissanitom a lab-grown diamantmi Kylie

Platinové šperky

Platina je kov kráľov, preto určite patrí pod vianočný stromček ako vyjadrenie hlbokých citov, jedinečnosti a náklonnosti. Elegantná metalicky biela platina dýcha luxusom a v dokonale prepracovaných šperkoch dáva prekrásne vyniknúť predovšetkým trblietavým diamantom. Decentné náušnice, náhrdelníky a prstene dámy vynosia nie len v klasickej móde, vhodné sú aj do kancelárie, ale takisto aj ku večernej róbe na ples. Platina je tým najkvalitejším a najtrvalejším kovom, pre ktorý sa môžete rozhodnúť.

 • Náušnice v tvare kvetov s postrannými diamantmi Sophea
  Náušnice v tvare kvetov s postrannými diamantmi Sophea
 • Minimalistický prsteň s lístkami a lab-grown diamantmi Henry
  Minimalistický prsteň s lístkami a lab-grown diamantmi Henry
 • Prsteň s modrým topásom a diamantmi Zanite
  Prsteň s modrým topásom a diamantmi Zanite
 • Dvojitý diamantový prsteň Kanye
  Dvojitý diamantový prsteň Kanye
 • Halo zásnubný prsteň s pear diamantom Greno
  Halo zásnubný prsteň s pear diamantom Greno

Vianočné darčeky pre mužov

Ako sme sľúbili, prichádza čas aj na pánov. Každý muž sa aspoň raz za čas (a niektorí aj pravidelne) premení na pravého elegána, ktorý nahodí oblek, uviaže kravatu a chystá sa na dôležitú schôdzku či udalosť. A čo sa pri tejto príležitosti ešte trochu vyšperkovať? V našej vianočnej ponuke pre pánov nájdete elegantné manžetové gombíky, ktoré patria k univerzálnym a obľúbeným darčekom pre pánov. Z chlapcov robia mužov, z mužov gentlemanov. Keď sa na manžete zablyští gombík zo striebra, zlata či platiny, hneď jeho nositeľ pôsobí elegantnejšie a serióznejšie. Pre mladíkov sú v ponuke dostupnejšie strieborné gombíky, pre elegánov kúsky ozdobené bielymi či farebnými diamantmi alebo gravírovaním. Každý manžetový gombík dokáže pozdvihnúť obyčajný outfit o úroveň vyššie a hodia sa takmer ku každej príležitosti.

Rozhodne ale neprehliadnite ani štýlové spony na kravatu. Aj tie podčiarknu každý vycibrený outfit a dodajú na jeho dôležitosti. Rovnako ako manžetové gombíky, aj kravatovú sponu môžete doplniť o gravírovaný text podľa svojho vlastného nápadu. Zvoliť môžete nakoniec aj cestu tej najvyššej elegancie a doplniť sponu žiarivým diamantom. A ak vami obdarovaný muž má v záľube nosiť prstene, nenechajte si újsť decentné kúsky s gravírovaním, ktoré sú ako stvorené pre pánov.

Pokiaľ pre vás nie sú elegantné doplnky tým pravým orechovým, nechajte sa inšpirovať ďalšími tipmi na vianočné darčeky pre mužov.

 • Oválne manžetové gombíky zo zlata s diamantmi Adiel
  Oválne manžetové gombíky zo zlata s diamantmi Adiel
 • Pánsky strieborný prsteň s gravírom vlastnej voľby Ussi
  Pánsky strieborný prsteň s gravírom vlastnej voľby Ussi
 • Strieborná kravatová spona s diamantom a gravírom vlastnej voľby Midas
  Strieborná kravatová spona s diamantom a gravírom vlastnej voľby Midas
 • Strieborný prívesok Malý princ s ružou a gravírom
  Strieborný prívesok Malý princ s ružou a gravírom
 • Prívesok v tvare psa s gravírom French Bulldog
  Prívesok v tvare psa s gravírom French Bulldog

Vianoce sa pomaly blížia a darčeky sú stále aktuálnejšia téme. Či už sa rozhodnete pre akékoľvek šperky, vyberajte ich s láskou, pretože práve o tom sú Vianoce. Pokiaľ potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom emailu info@eppi.sk, alebo LiveChatu priamo pri návšteve na našej stránke. Sme vám kedykoľvek k dispozícii a prajeme vám tie najúžasnejšie sviatky.

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky