Vianoce a vianočné darčeky

Nie nadarmo sa o Vianociach hovorí, že sú to tie najkrajšie sviatky v roku. Za oknami krásne sneží, na uliciach sú rozsvietené vianočné stromčeky a v rádiu hrajú obľúbené vianočné koledy. Vianoce sú sviatky, ktoré by sme mali tráviť so svojimi najbližšími. Sviatky, ktoré nám dávajú možnosť obdarovať tých, ktorých najviac milujeme.

Počas Vianoc si nostalgicky pripomíname svoje detské časy, kedy sme s napätím očakávali príchod Ježiška, ktorý nám donesie vytúžené darčeky pod vianočný stromček. Vianočný čas, tak krásne tajomný bol ešte viac umocnený kúzelnými rozprávkami a vianočnými príbehmi. Trblietajúcu vianočnú výzdobu dopĺňala vôňa medovníčkov a smrekového ihličia.

V dospelosti si počas Vianoc užívame možnosť obdarovať svojich blízkych, pre ktorých hľadáme ten najkúzelnejší darček. Sledujeme iskričky v očiach našich detí, keď nám pomáhajú zdobiť stromček a piecť vianočné medovníčky. Stretávame sa s priateľmi, aby sme utužili spoločné vzťahy a pripomenuli si, prečo sú pre nás tak dôležití. Tiež si zaspomíname na našich milovaných, ktorí tu s nami už bohužiaľ byť nemôžu.

Elegantný náramok s lab-grown diamantmi Dorian
Náramok s lab-grown diamantmi a romantický zásnubný prsteň s diamantmi Marita tvoria dokonalú dvojicu.

Zaujímavosti o Vianociach

Aj cez chvíle nostalgie sú Vianoce hlavne plné očakávaní a šťastných chvíľ. S týmito sviatkami je tiež spojená zaujímavá história a rada zvykov a tradícií, ktorá sa v rôznych podobách zachovali až do dnes. Aj v dnešnej modernej dobe k Vianociam neodmysliteľne patrí tradičná koleda, zdobenie stromčeka a ďalšie obľúbené vianočné zvyky ako napríklad rozkrajovanie jabĺk. V jednom z našich vianočných článkov si môžete prečítať o pôvode niektorých tradícii, ale aj o ďalších zaujímavostiach, ktoré s Vianocami súvisia.

Vianoce sa oslavujú na celom svete, v každej krajine majú však ľudia vlastné zvyky. Prejdite sa s nami rôznymi kultúrami a pozrite sa na Vianoce v ostatných krajinách. Vybrali sme pre Vás z každého kúsku sveta tie najzaujímavejšie vianočné okamžiky, pretože Vianoce sú sviatkom, ktorý spája ľudí po celom svete.

Tipy na vianočné darčeky

Vianoce by síce mali byť spájané len s veselými a šťastnými okamžikmi, ale niekedy nám všade prítomný predvianočný stres a zhon spojený s nakupovaním darčekov môže toto krásne obdobie v roku pekne znepríjemniť. Ako sa ale vyhnúť preplneným nákupným centrám a obchodným domom? Možno vďaka nákupu vianočných darčekov na internete.

Zlatý náhrdelník z bielych perál Dulcia
Perlovým náhrdelníkom potešíte svoju mamu alebo babičku.

Pokiaľ ste sa rozhodli svojich najbližších obdarovať šperkom, ste tu na správnom mieste. Pretože vieme, že zorientovať sa v širokej ponuke žiarivých klenotov nemusí byť vždy jednoduché, rozhodli sme sa vám voľbu trochu uľahčiť. Pokiaľ ste úplne na začiatku so svojim výberom, možno sa vám hodí najskôr článok z našej nápovedy, ktorý vám bližšie predstaví možnosti šperkov ako vianočných darčekov. Nájdete v ňom tipy na jednotlivé druhy šperkov, ktoré môžete objaviť v našej ponuke. Bude to veselá hra drahokamov, strieborná klasika alebo napríklad romantika v podobe medailónu?

Ak sa chcete rovno vrhnúť do výberu konkrétneho šperku, rozhodne neprehliadnite nášho sprievodcu tipmi na darčeky (nielen) na Vianoce, v ktorom nájdete nami odporúčané šperky pekne pohromade. A keď už viete, koho budete obdarovávať, trochu vám to uľahčíme. Prehliadnuť si môžete jednotlivé kategórie s vianočnými tipmi na darčeky pre ženy. Nájdete tam inšpiráciu na darčeky pre vašu priateľku alebo manželku, mamičku a babičku, sestru a kamarátku i ďalšie blízke ženy vo vašom živote. A nebojte, nezabudli sme ani na pánov! Ak hľadáte darček pre priateľa alebo manžela, ocka či dedka alebo akéhokoľvek muža, ktorému elegancia nie je ľahostajná, nenechajte si ujsť čisto pánsku kategóriu s tipmi na darčeky pre mužov. V prípade, že chcete svojho blízkeho potešiť niečím skutočne netradičným, nezabudnite mrknúť na naše originálne darčeky s celým radom unikátnych kúskov. A teraz sa dostávame k tým „najdôležitejším“ darčekom – darčekom pre deti. Darujte im šperk alebo šperkovnicu a rozžiarené oči pod vianočným stromčekom sú zaručené!

Hodinky Vremmy
Vytvorte si vlastné luxusné hodinky podľa vášho vkusu, do posledného detailu.

Ak je pri výbere vianočnej nádielky vaším hlavným kritériom rozpočet, využite naše tipy na darčeky do 80 eur a do 200 eur. Ak hľadáte výnimočný klenot s investičnou hodnotou, kategória luxusných darčekov je pre vás tá pravá. Máte obavu, že sa vami zvolený šperk nebude páčiť? Nestresujte sa a venujte svojim blízkym darčekový poukaz. S ním nikdy nešliapnete vedľa.

 • Srdiečkový medailón zo striebra s diamantom Lolie
  Srdiečkový medailón zo striebra s diamantom Lolie
 • Luxusné hodinky so švajčiarskym strojčekom Botanist
  Luxusné hodinky so švajčiarskym strojčekom Botanist
 • Eternity prsteň s lab-grown diamantmi Melech
  Eternity prsteň s lab-grown diamantmi Melech
 • Jedinečný prsteň s mesačným kameňom a moissanitmi Carlie
  Jedinečný prsteň s mesačným kameňom a moissanitmi Carlie
 • Hodinky so švajčiarskym strojčekom a dátumom Scientist
  Hodinky so švajčiarskym strojčekom a dátumom Scientist

Darčekový sprievodca

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky