Nové háro

Neziskovka Nové háro sprostredkováva parochne deťom a dospievajúcim s onkologickým ochorením. Tvorí ju team ľudí, ktorí nesú odkaz svojej zakladateľky Markétky Zagrapanovej. Tá si prešla stratou vlasov dvakrát a v roku 2018 chorobe, bohužiaľ, podľahla. Nové háro prostredníctvom parochní pomáha chorým, aby sa v priebehu náročnej liečby cítili čo možno „najnormálnejšie“. Ich ďalším cieľom je šíriť povedomie o detskej onkológii vďaka osvetovej kampani Nech to nie je tabu.

Ako sme projekt podporili?

Nové háro

Darovaný náhrdelník do charitatívnej aukcie

Pre predvianočnú charitatívnu aukciu Nové háro sme vyrobili jedinečný náhrdelník zo 14-karátového zlata, na ktorý sme vygravírovali ich originálne logo. Nesmierne nás potešilo, že sa nakoniec vydražil za neuveriteľných 5 500 českých korún (220 eur). Pridal sa tak k celkovému výťažku z aukcie, ktorý poputuje na financovanie chodu organizácie.

Ako fungujú?

  • Nové háro zoženie vhodného darcu alebo darkyňu vlasov Ak by ste radi darovali svoje vlasy, na stránkach Nové háro nájdete všetky informácie ohľadne vhodnej dĺžky, farby a správneho odoslania vlasov. K dispozícii je aj podrobný návod na správne strihanie vlasov a zoznam partnerských kaderníctiev, ktoré majú so strihaním darcov bohaté skúsenosti.
  • Výroba parochne priamo na mieru Len čo príde žiadosť o nové háro, skúsená vlásenkárka začne vyrábať parochňu na mieru. Pri výrobe je kladený dôraz na vzhľad daného človeka a pracuje sa s presnými mierami hlavy, vďaka čomu parochňa perfektne sedí a vyzerá naozaj prirodzene. Jej výroba môže trvať 3 týždne aj 2 mesiace, vždy záleží na aktuálnom vyťažení vlásenkárok.
  • Odovzdanie hára majiteľke To prebieha v nemocnici, u pacientky doma alebo v niektorom zo spriatelených salónov, kde členovia teamu pomôžu majiteľke parochňu nasadiť. Spolu s parochňou dostane aj podrobný návod na správnu starostlivosť o svoje nové háro.
Nové háro

Čím nás Nové háro zaujalo?

Onkologická liečba je extrémne náročná fyzicky i psychicky. Hoci parochňa nelieči, jednoznačne prispieva k duševnej pohode, ktorá je pre boj s ťažkým ochorením nesmierne dôležitá.

Dajú sa darovať aj peniaze Ak vaše vlasy nie sú vhodné na darovanie, môžete vstúpiť do Klubu priateľov Nového hára a prispieť na transparentný účet ľubovoľnou čiastkou. A to buď jednorazovo, alebo v pravidelných mesačných intervaloch. Nové háro je možné podporiť aj nákupom v ich e-shope, kde okrem iného nájdete aj ručne vyrobené šperky Lucie Bílej.

Vrátené parochne ďalej pomáhajú Ak chorému vlasy narastú a parochňu už nepotrebuje, môže ju vrátiť a tým pomôcť niekomu ďalšiemu. Vrátené modely sa využívajú na výrobu parochní pre onkologických pacientov nad 25 rokov alebo pre trpiacich alopeciou (trvalá strata vlasov).

Peňažný dar sa využije na 100 % A kam poputuje? Na výrobu parochní z ľudských vlasov pre choré deti, dospievajúcich a mladých dospelých do 25 rokov. Okrem toho sa použije aj na materiálnu pomoc onkologických pacientov, na osvetovú kampaň týkajúcu sa detskej onkológie a tiež na prevádzkové výdavky spojené s hlavnou činnosťou spolku.

Chcem podporiť