Prívesky a náhrdelníky inšpirované kvetinami

Kvetinové náhrdelníky

Príroda dokáže doslova čarovať. Či už je to maľovanie námrazou na okno v období Vianoc alebo hra farebného lístia, ktoré na jeseň zdobí stromy. Rovnako tak môžeme obdivovať rôznorodé tvary kvetov a samotných okvetných lístkov. Možno aj preto je veľa výtvorov v šperkárstve inšpirovaných práve kvetinami. Ponúkame vám všetko od decentných kúskov po výrazné modely, ktoré zaujmú na prvý pohľad.

Prívesky v tvare ovocia, stromov a kvetov

Objavte našu rozkvitnutú kategóriu náhrdelníkov a príveskov. Zlaté, strieborné alebo platinové prívesky inšpirované kvetmi síce nevoňajú, ale ich tvary verne kopírujú kvety, ktoré nájdete na lúke a podobajú sa stromom či vetvičkám s listami a plodmi. Aj významní klenotníci a zlatníci obdivujú nesmrteľnú krásu a dychberúci pôvab kvetín a stromov. Vedia preniesť ich krehkosť a výnimočnosť do hrubého kameňa i drahého kovu, a vykresať z nich život.

Náhrdelník s kvetom života

Celokovový prívesok kvet života z ružového, bieleho či žltého zlata. Posvätná geometria a sila kruhu tvoriaca prastarý ezoterický symbol v tvare kvetu. Z tohto prívesku načerpáte silu a sebavedomie, zatiaľ čo on sám bude na vašom krku neprehliadnuteľne kraľovať. Aj preto sa kvet života stal obľúbeným motívom rôznych štýlových doplnkov. Noste energiu vo svojom dekolte v podobe tohto magického kvetu a zároveň ozvláštnite svoj outfit výnimočným šperkom.

Strom života na retiazke

Patríte medzi tých, ktorí milujú dni, kedy sa ukryjú do tieňa stromov a okolo seba nepočujú nič než spev vtákov, šum v korunách a bublanie lesného potôčika diaľky? Potom je pre vás prívesok s motívom stromu úplne dokonalým modelom. Keď budete pobehovať v uliciach veľkomesta, strom vašu myseľ udrží v pokojnej zeleni. Najmä ženy ocenia jeho symboliku jednoty a vzájomného prepojenia všetkých stvorení. Nie nadarmo je strom života dôležitou súčasťou príbehu z Biblie.

Náhrdelníky s príveskami hrajúcimi farbami prírody

Veľkou výhodou je v tejto kategórii rozmanitý výber rôznofarebných drahokamov. Tak ako je v skutočnosti sfarbená príroda okolo nás, rovnako verne môžu naši zlatníci stvárniť jej podobu farebnými drahokamami. Zeleným smaragdom či olivínom priblížiť farbu mladých lístkov, citrínom žiaru ostrého poludňajšieho slnka, čírym diamantom priezračnosť riek, zemitým granátom či jantárom odraziť farby kôry stromov, krajiny alebo zapadajúceho slnka.

Rozkvitnutá lúka na krku? S príveskami a náhrdelníkmi s drahokamami je to ľahké

Na pomyselnej rozkvitnutej lúke hrajú prím fialkové ametysty, ružovkasté topásy, zamatovo modré zafíry, meňavé opály, púdrové ruženíny a tak by sme mohli pokračovať donekonečna. Je až prekvapujúce, koľko spoločného majú tieto šperky s prírodou. Ale vlastne sa nie je čomu diviť, drahokamy sú kamene vychádzajúce z prírody a v kombinácii s ušľachtilými kovmi, ktoré sú tiež prírodného pôvodu, tvoria dokonalé klenoty.

Obdivujte jemnosť kvetkov, prepracovanosť lístkov, vernosť zobrazenia stromov a ich sfarbenie, ktoré podporíte výberom trblietavého drahokamu. Podľahnite symbolike stromu života, nenechajte si ujsť jedinečnosť kvetu života alebo snáď šťastie v podobe prívesku so štvorlístkom.