Tipy na darček podľa ceny

Naša ponuka jednoducho a prehľadne

Tipy na darček podľa ceny

Naša ponuka podľa ceny jednoducho a prehľadne

Chápeme, že môže byť náročné zorientovať sa v širokej škále nádherných šperkov, ktoré na našich stránkach ponúkame. Úplne rozumieme tomu, že v neprebernom množstve prsteňov, náušníc, náhrdelníkov a príveskov sa človek ľahko stratí. Dnešná uponáhľaná doba nepraje dlhému hľadaniu a ešte dlhšiemu premýšľaniu, keď napríklad vyberáte to pravé orechové k narodeninám, alebo k výročiu. Preto sme si pre vás pripravili pár tipov na darčeky, ktoré sme rozdelili do niekoľkých kategórií podľa ceny. Pevne veríme, že vám tak uľahčíme život a ušetríme čas, ktorý potom budete môsť venovať svojim najbližším.


Šperky do 200 eur

Prvá cenová skupina je ideálna pre vyhľadávanie drobných darčekov, ktoré sa hodia k sviatku alebo len tak, pre radosť. Vyberať môžete z množstva strieborných módnych šperkov, ktoré zdobia decentné perly, či farebné drahokamy všemožných odtieňov. Veľmi obľúbené sú jednoduché strieborné náušnice s drahokamami, ktoré môžete vyberať zo skutočne širokej škály farieb a tvarov. Skúste kamene vyberať napríklad podľa znamenia zverokruhu alebo podľa obľúbených odtieňov toho, koho chcete potešiť. Perly sú nesmrteľná klasika a polodrahokamy zase in.

Šperky od 200 do 500 eur

Táto kategória je kompromisom medzi kvalitou a cenou. Za dvesto až päťsto eur už zoženiete naozaj kvalitný šperk, s ktorým určite oslníte. Nájdete tu pôvabné strieborné kolekcie aj elegantné minimalistické prstene. Nechýbajú ale ani klenoty s drahokamami. Určite vám v tejto skupine neujdú úžasné darčeky k maturite alebo promócii.

Do päťsto eur zakúpite lacnejšie prírodné kamene, napríklad modrý tanzanit, žltý či okrový citrín, šedomodrý až blankytný akvamarín, zelenkavý olivín alebo purpurový ametyst. Pokiaľ zatúžite po väčšom drahokame, budete sa musieť zmieriť s jeho syntetickou podobou, ktorá nevykazuje žiadne kazy a poteší iskrivým leskom. Pri výbere šperku sa na pôvod drahokamov môžete zamerať aj viac.

Pre jemné povahy, ktoré sú naklonené hviezdam, sa perfektne hodí decentné prívesky a náramky so znamením zverokruhu. Šperky sú doplnené o symbolický gravír a farebný drahokam, ktorý náleží danému znameniu, s výberom to tak nebudete mať ťažké.

Šperky od 500 do 1 000 eur

Očakávate potomka alebo bude vaša polovička oslavovať narodeniny? Skúste ju potešiť šperkom z tejto kategórie, kde máte oveľa väčší výber. Okrem farebných drahokamov už môžete vyberať viac aj medzi diamantmi. Popremýšľajte, či sa vám páči skôr jeden veľký kameň, alebo väčšie množstvo drobných kamienkov, ktoré môžu byť zasadené do zaujímavého vzoru.

Priaznivcov perál iste osloví možnosť vybrať si z perlových kolekcií. Nezabudnite si prehliadnuť skvosty s tmavými tahitskými perlami, ktoré rastú vo veľkých mušliach a fascinujú zákazníčky z celého sveta farebnou škálou od striebornej a uhlovo šedej po temnozelenú a najvzácnejšiu čiernu. Možno sú vám bližšie skôr perly akoya, ktoré sa začali pestovať už na začiatku 20. storočia na japonských ostrovoch a dodnes patria k najkvalitnejším kultivovaným perlám na trhu?

Za päťsto až tisíc eur zoženiete aj pekný zásnubný prsteň osadený certifikovaným diamantom (záruku kvality vydávajú svetové organizácie GIA a IGI) veľkosti 0,1–0,3 ct v závislosti od kvality kameňa. Milovníčky netradičných farieb určite ocenia zásnubný prsteň s čiernym diamantom či prstienok s diamantom modrým.

V kategórii zoženiete aj jednoduchšie platinové šperky, ako sú prívesky, minimalistické náušnice alebo niektoré eternity prstene.

Šperky od 1 000 do 3 000 eur

V nasledujúcej cenovej kategórii nájdete šperky, ktoré sa môžu pochváliť vysokou kvalitou a neprehliadnuteľným spracovaním. K narodeninám, výročiu alebo Vianociam sa určite hodia prstene prepracovanejšieho dizajnu, ktoré zdobí centrálny drahokam alebo viacero postranných kamienkov osadených do pôsobivých ornamentov. Padnúť do oka vám môžu zlaté náramky s drahokamami, vkusne zdobenévisiace náušnice, ktoré sa dokonale hodia k vysoko vyčesaným slávnostným účesom, alebo rovno celé sady šperkovladených do rovnakého motívu a farieb.

Od 1000 eur zoženiete aj veľké množstvo ďalších drahokamových i diamantových šperkov, ako sú prepracované prívesky či lustrové náušnice. Na svoje si prídu aj muži – za túto cenu zoženiete tie nakvalitnejšie zlaté manžetové gombíkyzdobené nielen klasickými čírymi diamantmi, ale aj tými farebnými.

Kategória ponúka množstvo možností aj v oblasti zásnub. Okrem platinových zásnubných prsteňov tu nájdete aj nádherné diamantové zásnubné prstene s postrannými kameňmi, ktoré sa vyznačujú vysokou mierou lesku, alebo neprehliadnuteľné kúsky s výrazným centrálnym kameňom. Na svoje si prídu milovníci damantov aj farebných drahokamov. Zamerať sa môžete napríklad na nežné zásnubné prstene s morganitom či modrasté prstienky s tanzanitom. Ak chcete niečo špeciálne, nenechajte si ujsť zásnubné sety – za túto cenu získate krásne dizajnové šperky.

Šperky nad 3 000 eur

Posledná kategória zameraná na tú najvyššiu možnú kvalitu a luxusný dizajn splní požiadavky aj tých najnáročnejších. Na výber máte veľké množstvo jedinečných šperkov pre tie najzásadnejšie životné udalosti a príležitosti. Nájdete tu detailne zdobené zásnubné prstene vo vintage štýle, žiarivé zlaté náhrdelníky i šperky s prírodnými drahokamami. Nezabudnuteľným darom sa určite stane prepracovaná kolekcia šperkov zdobená drahými kameňmi.

Okrem zlata tu svoje slovo dostáva samozrejme tiež platina. Široká ponuka vysoko kvalitných platinových svadobných prsteňov očarí každého, kto chce do svojho života niečo naozaj večné. Objavíte tu tiež platinové manžetové gombíky, ktoré su perfektnou voľbou pre mužov, ktorí požadujú skutočný luxus.

Pevne veríme, že sme vám prehľadne predstavili našu základnú ponuku, a že si teraz oveľa ľahšie vyberiete. Vo všetkých cenových skupinách objavíte skutočne krásne darčeky ku akýmkoľvek udalostiam: k meninám, narodeninám, maturite, promócii, povýšeniu, zásnubám, svadbe, výročiu, narodeniu dieťaťa, alebo len tak pre radosť.