Zelená éra Eppi je tu

Ochrana životného prostredia a udržateľné správanie sú pre nás v Eppi kľúčové. Sme si istí, že aj v šperkárskom odvetví môžeme nájsť cesty, ktoré vedú k novým a ekologickejším riešeniam. Od výberu materiálov, výrobu až po balenie našich eppických zásielok. Veríme v zelenú budúcnosť šperkárstva a ideme príkladom.

Používame až 90 % recyklovaných materiálov.

Zobraziť detaily

Ponúkame
lab-grown diamanty aj drahokamy a moissanity.

Zobraziť detaily

Ku každému šperku prikladáme certifikát, k vybraným dokonca GIA.

Zobraziť detaily

Nájdete u nás aj CanadaMark diamanty, jediné prírodné etické diamanty na svete.

Zobraziť detaily

Záleží nám na tom

Recyklujeme materiály

Recyklujeme materiály

Ťažba drahých kovov je nesmierne energeticky náročná a často nerešpektuje ľudské práva, preto využívame recyklované materiály. Pri kúpe nášho zlatého, platinového alebo strieborného šperku si môžete byť istí, že je na 90 % vyrobený z recyklovaných materiálov. Vedeli ste, že kvalita zlata recykláciou neklesá? Preto je to ideálny kov na opätovné použitie. Zlato nájdete v autodieloch, CD a DVD diskoch alebo v počítačoch a mobiloch. Odhaduje sa, že z každého milióna smartfónov sa vyprodukuje 34 kilogramov recyklovaného zlata, ktoré sa môže znovu použiť. Napríklad na výrobu šperkov. A presne tak to robíme my v Eppi! Našim cieľom je do pár rokov na 100 % používať recyklované materiály.

Ponúkame syntetické diamanty a drahokamy

Ponúkame lab-grown diamanty a drahokamy

Pri ťažbe jedného karátu diamantu sa spotrebuje až 480 l vody a vyprodukuje 65 kg oxidu uhličitého. Navyše pri nej dochádza k vykorisťovaniu pracovnej sily. Eppi je prvá firma, ktorá na Slovensku a v Čechách predstavila udržateľné varianty drahých kameňov - syntetické diamanty, moissanity a laboratórne vytvorené drahokamy. Majú rovnaké vlastnosti ako tie prírodné, ale sú v každom ohľade šetrnejšie. Rastú v laboratóriu pod dohľadom vedcov. Akýkoľvek diamantový šperk z našej ponuky radi nahradíme jeho lab-grown alternatívou alebo moissanitom. Jasať bude nielen príroda, ale aj vaša peňaženka. Sú totiž až o 30 % lacnejšie.

Nájdete u nás etické CanadaMark diamanty

Nájdete u nás etické CanadaMark diamanty

CanadaMark diamanty sú jediné etické diamanty na svete. Ťažia sa v Kanade a to doslova pod drobnohľadom. Aby sa dostali do sveta, musia ťažiari dodržiavať prísne ekologické a etické štandardy. Žiadna detská práca, násilie ani znečisťovanie prírodných zdrojov! Ku každému diamantu si môžete dohľadať jeho pôvod s dostanete k nemu certifikát s podrobnými informáciami. Vedeli ste, že Eppi je jediný registrovaný predajca CanadaMark diamantov v na Slovensku a v Čechách?

Každý náš šperk sprevádza certifikát

Každý náš šperk sprevádza certifikát

V Eppi si zakladáme na najvyššej kvalite, každý šperk od nás preto dostanete aj s certifikátom. Jeho papierovú formu sme vymenili za elektronickú, ktorá aktívne znižuje ekologickú stopu. Aspoň sa vám nikam nezatúla, ako sa to s dokumentami často stáva. K diamantom prikladáme aj certifikáty IGI, ČGL a GIA, ktorých systém hodnotenia diamantov je celosvetovým štandardom, najspoľahlivejším a najprísnejším meradlom kvality. Vedeli ste, že GIA diamanty sme na slovenský a český trh ako prvý uviedli my?

Najčastejšie otázky

  • Odkiaľ pochádzajú recyklované materiály?

    Vzácne kovy, ktoré používame (zlato, striebro, platina) pochádzajú z mnohých zdrojov. Môže ísť o už spracované šperky, elektronické súčiastky alebo časti áut, staré mobily, dokonca aj fotky, mince alebo riady. Používame ich v až 90 % našich šperkov a nie sú v ničom menej kvalitné než tie nerecyklované.

  • Aký je rozdiel v kvalite medzi lab-grown a prírodným diamantom?

    Prakticky žiadny. Diamanty vyrobené v laboratóriu majú kryštalickú mriežku zloženú z atómov uhlíka rovnako ako tie prírodné a bez špeciálnych nástrojov, ktoré vedia detekovať minimálne rozdiely, by ste ich nerozoznali. Kvalita preto vo vašom rozhodovaní nemusí hrať žiadnu rolu, zamerajte sa radšej na dopad na prírodu a vašu peňaženku.

  • Čo znamenajú "etické diamanty"?

    Etickými diamantmi označujeme diamanty, ktoré sa ťažia v Kanade ako v jedinej západnej krajine sveta. Ich ťažba podlieha prísnym pravidlám, vďaka ktorým sa minimalizuje dopad na prírodné a aj ľudské zdroje. Nájdete ich u nás pod názvom CanadaMark diamanty.