Znamenie Škorpión (23. 10. – 22. 11.)

23. 10. – 22. 11.

Šľachetný Škorpión nezostáva mimo hlavného diania. Jeho charizmu vyťahuje na povrch opál, zatiaľ čo topás pozitívne ovplyvňuje jeho vzťahy.

Základné informácie

 • Dátum23. 10. – 22. 11.
 • Živel Voda
 • Planéta Pluto
 • Farba Šarlátová, červená
 • Drahokamyopál, topás

Silné stránky

Charizmatický a atraktívny Škorpión sa iniciatívne stavia do pozície vodcu a nebojí sa prevziať zodpovednosť za svoje rozhodnutia a činy. Ako výborný rečník priťahuje pozornosť svojou inteligenciou a obľubu si získava aj ako zábavný hostiteľ, ktorý spravidla býva obklopený veľkou skupinou priateľov hrejúcich sa v jeho energii. Oddanosť a vášeň z neho činia dokonalého partnera a skutočného dôverného kamaráta. Vie byť šľachetný a nezištný. Zároveň sa nebojí ísť asertívne a odhodlane za svojim a o veciach rozhodovať. V roli neprekonateľného diplomata sa vodné znamenie riadi vlastnou silnou intuíciou, ktorá ho málokedy sklame. Škorpiónovi je možné veriť: zverené tajomstvo si so sebou s istotou vezme do hrobu.

Šperky pre znamenie Škorpióna

Objaviť

Šperky pre znamenie Škorpióna

Slabé stránky

Na základe správania je možné rozlíšiť tri základné typy Škorpiónov: okrem šľachetnej a nezištnej osobnosti je potrebné počítať aj s jedovatým a pomstychtivým človekom, ktorý ide za svojím cieľom aj cez mŕtvoly. Človek narodený vo vodnom znamení môže pôsobiť ako chameleón – na jednej strane bude zákerným protivníkom, na druhej strane najlepším priateľom. Ohrozený Škorpión sa mení v nepríjemného tajnostkára, ktorý prefíkane čaká na svoju príležitosť, aby uškodil. Jeho vnútorný intrigán v ňom prebúdza sklony k žiarlivosti a nečestnosti. Keď cíti, že mu bolo ukrivdené alebo že je zahnaný do kúta, bráni sa všetkými dostupnými prostriedkami a nehľadí na následky. Rovnako ako voda býva aj Škorpión plytký a poháňaný vlastnými prehnanými ambíciami.

 • Strieborný prívesok so znamením a topásom Škorpión
  Strieborný prívesok so znamením a topásom Škorpión
 • Náušnica so znamením zverokruhu Scorpio
  Náušnica so znamením zverokruhu Scorpio
 • Strieborný minimalistický náhrdelník s londýnským topásom Vieny
  Strieborný minimalistický náhrdelník s londýnským topásom Vieny
 • Prsteň s londýnským topásom a postrannými švajčiarskými topásmi Jelena
  Prsteň s londýnským topásom a postrannými švajčiarskými topásmi Jelena
 • Opálový prívesok v tvare lístkov s diamantom Dayna
  Opálový prívesok v tvare lístkov s diamantom Dayna
 • Zlatý náhrdelník s tromi modrými opálmi Roman
  Zlatý náhrdelník s tromi modrými opálmi Roman
 • Cluster náušnice s opálom, moissanitom, diamantom a topásom Megaira
  Cluster náušnice s opálom, moissanitom, diamantom a topásom Megaira

Hlavné drahokamy

Opál

Trblietavý a premenlivý opál Škorpiónovi ukazuje, že aj v dokonalej prázdnote existuje duchovný zárodok všetkého živého. Zbavuje ho strachu uvoľniť sa, pomáha mu stlmiť svoju neústupnosť a tvrdohlavosť, odovzdať sa prázdnote a následne sa slniť v svetle nového života.

Energia mnohoznačného a nejednoznačného opálu odpovedá Škorpiónovej záhadnej povahe. Zdanlivo skryté a premenlivé farby a odtiene tohto drahokamu vytvárajú presnú predstavu o fascinujúcich vlastnostiach vodného znamenia. Kameň odráža jeho mystickú silu a jeho spôsob života i prístup k vlastnej existencii a riešeniu problémov. Opál omladzuje a posilňuje, zároveň taktiež vyzdvihuje Škorpiónovu krásu a charizmu na povrch. Posilňuje jeho vnútornú motiváciu a zlepšuje prístup k jeho skrytému potenciálu.

Zaujímavosti o opáli
Jedinečnosť

Opál tvorí množstvo guľôčok oxidu kremičitého, ktoré vynikajú fascinujúcim množstvom farieb a vzorov. Žiadne dva opály nie sú nikdy úplne rovnaké.

Vznik

Pri vzniku opálu naplní kremičitá hmota pukliny v skale. Ako sa voda odparuje, ukladá sa oxid kremičitý v podobe drobnučkých guľôčok.

Lom svetla

Opálová trblietavá hra svetiel je spôsobená tým, ako sa svetlo láme cez drobné guľôčky oxidu kremičitého, ktoré sú usadené tak, že pripomínajú pingpongové loptičky v krabičke.

Topás

Topás v odtieňoch modrej, červenej, ružovej či zlatej vymaňuje Škorpióna z pochmúrnosti a predstavuje mu nekonečné možnosti a cestu svetla. Pomáha mu pochopiť nereálnosť hmoty a porozumieť večnosti mysle. Elektrizujúca povaha kameňa magnetizuje celú osobnosť vodného znamenia a sprístupňuje mu obsiahlejšie vedomie, vyššiu húževnatosť, stimulujúce prehliadnutie a jednoduchosť koncentrácie a tvorivé schopnosti.

Rôznofarebný drahokam pozitívne ovplyvňuje Škorpiónove vzťahy. Stojí pri ňom, keď sa musí vysporiadať s otázkami vernosti a lojality, ktoré tvoria základné ingrediencie priateľstiev a partnerstiev. Topás vodnému znameniu pomáha sa na tieto oblasti sústrediť a vedie ho tak k plnohodnotnému životu plného lásky a úspechov. Kameň silne pôsobí aj v prípade konfliktov, ktoré urovnáva a smeruje k harmónii.

Zaujímavosti o topáse
Obrovské kryštály

Topás dorastá na jeden z najväčších kryštálov na svete. Tie najmonumentálnejšie môžu vážiť na kilogramy, nie karáty.

Klzkosť

Brúsený topás sa dá vyleštiť do takej hladkosti, že je na dotyk klzký.

Pleochroizmus

Topás patrí k pleochroickým nerastom, pretože pri pohľade z rôznych uhlov dokáže úžasne meniť svoje farby.

Ďalšie drahokamy

Červenkastý granát podporuje Škorpiónovu schopnosť prenikať pod povrch vecí a dosiahnuť obsiahlych vedomostí. Fialovkastý ametyst zas prehlbuje jeho intuíciu a rozvoj nesebeckého uvažovania a jednania. S achátom sa zvyšuje Škorpiónova šanca objaviť skutočné ja a odolať všetkým nástrahám a pokušeniam. Malachit mu dáva silu prijať vlastné neochvejne tienisté stránky a otvoriť myseľ porozumeniu a láske. Jaspis zosilňuje Škorpiónovu obetavosť a dovoľuje prejaviť sa jeho súcitnosti. S hematitom prichádza miernosť a pokoj, rovnako tak odvaha vyrovnať sa s nepriazňou osudu. Rubín zameriava energiu vodného znamenia k uskutočneniu jeho cieľov. Čierny ónyx Škorpiónovi sprístupňuje jeho skryté schopnosti a rôznofarebný turmalín ho chráni pred prílišnou emocionálnou fixáciou. Už tak vynikajúce vyjadrovacie schopnosti ešte posilňuje decentný akvamarín, zatiaľ čo jantár rečníka učí trpezlivosti a umeniu rozhodnúť sa bez otáľania. Magický heliotrop odbúrava zlosť a zaháňa zlo, ktoré vo vodnom znamení hrozí vzklíčiť. Farebná premenlivosť alexandritu odráža Škorpiónov niekedy chameleónsky charakter.

 • Minimalistické strieborné náušnice s granátmi Sistine
  Minimalistické strieborné náušnice s granátmi Sistine
 • Prívesok matka a dieťa s ametystom a diamantom Heli
  Prívesok matka a dieťa s ametystom a diamantom Heli
 • Jedinečný prsteň s machovým achátom a moissanitmi Carlie
  Jedinečný prsteň s machovým achátom a moissanitmi Carlie
 • Náhrdelník Toi et Moi s rubínom a lab-grown diamantom Philou
  Náhrdelník Toi et Moi s rubínom a lab-grown diamantom Philou
 • Strieborné náušnice s čiernými ónyxmi Loewy
  Strieborné náušnice s čiernými ónyxmi Loewy
 • Prsteň s alexandritom a postrannými salt and pepper diamantmi Jelena
  Prsteň s alexandritom a postrannými salt and pepper diamantmi Jelena

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky