Znamenie škorpión (23. 10. – 22. 11.)

Šľachetný Škorpión nezostáva mimo hlavného diania. Jeho charizmu vyťahuje na povrch opál, zatiaľ čo topás pozitívne ovplyvňuje jeho vzťahy.

Znamenie Škorpióna

Silné stránky

Charizmatický a atraktívny Škorpión sa iniciatívne stavia do pozície vodcu a nebojí sa prevziať zodpovednosť za svoje rozhodnutia a činy. Ako výborný rečník priťahuje pozornosť svojou inteligenciou a obľubu si získava aj ako zábavný hostiteľ, ktorý spravidla býva obklopený veľkou skupinou priateľov hrejúcich sa v jeho energii. Oddanosť a vášeň z neho činia dokonalého partnera a skutočného dôverného kamaráta. Vie byť šľachetný a nezištný. Zároveň sa nebojí ísť asertívne a odhodlane za svojim a o veciach rozhodovať. V roli neprekonateľného diplomata sa vodné znamenie riadi vlastnou silnou intuíciou, ktorá ho málokedy sklame. Škorpiónovi je možné veriť: zverené tajomstvo si so sebou s istotou vezme do hrobu.

 • lojalita
 • vášeň
 • vynaliezavosť
 • pozornosť
 • dynamickosť

Slabé stránky

Na základe správania je možné rozlíšiť tri základné typy Škorpiónov: okrem šľachetnej a nezištnej osobnosti je potrebné počítať aj s jedovatým a pomstychtivým človekom, ktorý ide za svojím cieľom aj cez mŕtvoly. Človek narodený vo vodnom znamení môže pôsobiť ako chameleón – na jednej strane bude zákerným protivníkom, na druhej strane najlepším priateľom. Ohrozený Škorpión sa mení v nepríjemného tajnostkára, ktorý prefíkane čaká na svoju príležitosť, aby uškodil. Jeho vnútorný intrigán v ňom prebúdza sklony k žiarlivosti a nečestnosti. Keď cíti, že mu bolo ukrivdené alebo že je zahnaný do kúta, bráni sa všetkými dostupnými prostriedkami a nehľadí na následky. Rovnako ako voda býva aj Škorpión plytký a poháňaný vlastnými prehnanými ambíciami.

 • žiarlivosť
 • manipulovanie
 • podozrievavosť
 • posadnutosť
 • neústupnosť

Hlavné drahokamy

Opál

Trblietavý a premenlivý opál Škorpiónovi ukazuje, že aj v dokonalej prázdnote existuje duchovný zárodok všetkého živého. Zbavuje ho strachu uvoľniť sa, pomáha mu stlmiť svoju neústupnosť a tvrdohlavosť, odovzdať sa prázdnote a následne sa slniť v svetle nového života.

Energia mnohoznačného a nejednoznačného opálu odpovedá Škorpiónovej záhadnej povahe. Zdanlivo skryté a premenlivé farby a odtiene tohto drahokamu vytvárajú presnú predstavu o fascinujúcich vlastnostiach vodného znamenia. Kameň odráža jeho mystickú silu a jeho spôsob života i prístup k vlastnej existencii a riešeniu problémov. Opál omladzuje a posilňuje, zároveň taktiež vyzdvihuje Škorpiónovu krásu a charizmu na povrch. Posilňuje jeho vnútornú motiváciu a zlepšuje prístup k jeho skrytému potenciálu.


Topás

Topás v odtieňoch modrej, červenej, ružovej či zlatej vymaňuje Škorpióna z pochmúrnosti a predstavuje mu nekonečné možnosti a cestu svetla. Pomáha mu pochopiť nereálnosť hmoty a porozumieť večnosti mysle. Elektrizujúca povaha kameňa magnetizuje celú osobnosť vodného znamenia a sprístupňuje mu obsiahlejšie vedomie, vyššiu húževnatosť, stimulujúce prehliadnutie a jednoduchosť koncentrácie a tvorivé schopnosti.

Rôznofarebný drahokam pozitívne ovplyvňuje Škorpiónove vzťahy. Stojí pri ňom, keď sa musí vysporiadať s otázkami vernosti a lojality, ktoré tvoria základné ingrediencie priateľstiev a partnerstiev. Topás vodnému znameniu pomáha sa na tieto oblasti sústrediť a vedie ho tak k plnohodnotnému životu plného lásky a úspechov. Kameň silne pôsobí aj v prípade konfliktov, ktoré urovnáva a smeruje k harmónii.

Ďalšie drahokamy

Červenkastý granát podporuje Škorpiónovu schopnosť prenikať pod povrch vecí a dosiahnuť obsiahlych vedomostí. Fialovkastý ametyst zas prehlbuje jeho intuíciu a rozvoj nesebeckého uvažovania a jednania. S achátom sa zvyšuje Škorpiónova šanca objaviť skutočné ja a odolať všetkým nástrahám a pokušeniam. Malachit mu dáva silu prijať vlastné neochvejne tienisté stránky a otvoriť myseľ porozumeniu a láske. Jaspis zosilňuje Škorpiónovu obetavosť a dovoľuje prejaviť sa jeho súcitnosti. S hematitom prichádza miernosť a pokoj, rovnako tak odvaha vyrovnať sa s nepriazňou osudu. Rubín zameriava energiu vodného znamenia k uskutočneniu jeho cieľov. Čierny ónyx Škorpiónovi sprístupňuje jeho skryté schopnosti a rôznofarebný turmalín ho chráni pred prílišnou emocionálnou fixáciou. Už tak vynikajúce vyjadrovacie schopnosti ešte posilňuje decentný akvamarín, zatiaľ čo jantár rečníka učí trpezlivosti a umeniu rozhodnúť sa bez otáľania. Magický heliotrop odbúrava zlosť a zaháňa zlo, ktoré vo vodnom znamení hrozí vzklíčiť. Farebná premenlivosť alexandritu odráža Škorpiónov niekedy chameleónsky charakter.

 • Dátum

  23. 10. – 22. 11.

 • Živel

  Voda

 • Planéta

  Pluto

 • Drahokamy

  Opál a topás

 • Farba

  Šarlátová, červená