Znamenie Blížencov (21. 5. – 20. 6.)

21. 5. – 20. 6.

Inteligentný, energický a vtipný Blíženec nezávisle skúma problémy z rôznych uhlov. Po boku mu stojí kreatívny citrín a vyrovnávajúci jantár.

Základné informácie

 • Dátum21. 5. – 20. 6.
 • Živel Vzduch
 • Planéta Merkúr
 • Farba Žľtá, světle zelená
 • Drahokamycitrín, jantár

Silné stránky

Človek narodený vo vzdušnom znamení Blížencov sa vždy dokáže pozrieť na situáciu z dvoch rôznych uhlov a rovnako vyniká neuveriteľným postrehom a náhľadom do akejkoľvek situácie. Pretože je veľmi premenlivý, fascinuje svoje okolie nezávislosťou a nikomu nedovoľuje, aby ho obmedzoval. Pre Blížencov má veľkú hodnotu sloboda a zmena. Vzhľadom na to, že tomuto znameniu vládne Merkúr, patrí medzi veľmi inteligentných ľudí a skvelých rečníkov. Jeho ostrý intelekt ho neustále ženie za poznaním a jeho myseľ nikdy nespí. Pre Blížencov je taktiež veľmi typický špecifický a vzácny zmysel pre humor. Ako premenlivé znamenie láka k skúšaniu rôznych vecí a prebudeniu nadšenia zo života a lásky k nemu.

Šperky pre znamenie Blížencov

Objaviť

Šperky pre znamenie Blížencov

Slabé stránky

Blížencova dvojakosť a schopnosť nahliadnutia na veci z rôznych perspektív vedie až k prílišnému komplikovaniu problému a úniku jeho podstaty. Človek v tomto znamení zvládne byť tak nekonzistentný, že pôsobí až nepredvídateľne. Vzhľadom na vlastnú dualitu inklinuje k povrchnosti. Rád otáľa, a preto sa môže zdať, že sa nezvláda rozhodnúť. Neustále smeruje od jedného dobrodružstva k druhému a veľmi rýchlo sa začne nudiť. O mnohých veciach veľa vie, ale málokedy prenikne pod povrch, pretože nemá trpezlivosť sa do niečoho skutočne ponoriť. Pretože túži vedieť od všetkého niečo, kladie si na plecia viac, než zvládne. Nemožnosť stihnúť všetko, čo zamýšľa, v ňom vyvoláva úzkosť.

 • Strieborný prívesok so znamením a citrínom Blíženci
  Strieborný prívesok so znamením a citrínom Blíženci
 • Náušnica so znamením zverokruhu Gemini
  Náušnica so znamením zverokruhu Gemini
 • Strieborné náušnice s citrínmi Magni
  Strieborné náušnice s citrínmi Magni
 • Cluster prsteň s citrínmi, rubínom a akvamarínom Merche
  Cluster prsteň s citrínmi, rubínom a akvamarínom Merche
 • Jantárové guličkové 7mm náušnice zo striebra Carmel
  Jantárové guličkové 7mm náušnice zo striebra Carmel
 • Romantický strieborný prívesok s citrínmi Kaylyn
  Romantický strieborný prívesok s citrínmi Kaylyn

Hlavné drahokamy

Citrín

Citrín zvyšuje Blížencovu schopnosť vyžarovať svetlo a zvyšuje jeho sebaúctu a vnútornú silu. Pomáha mu vyjasniť si a spracovať citové problémy a poučiť sa zo životných skúseností. Podnecuje kreatívne myslenie, predstavivosť a tvorivosť, preto mu umožňuje realizovať jeho nápady. Žltý drahokam dokáže Blížencovi pomôcť včleniť intelektuálne a intuitívne poznatky do každodenného života a dosiahnuť tak väčšiu spokojnosť a naplnenie.

Hrejivý kameň rozpoltenému Blížencovi ukazuje smer a vedie ho k emočnej rovnováhe. Poskytuje mu nadhľad a vyvolávaním pozitívnej nálady po jeho boku bojuje s úzkosťou. V rozkolísanom znamení vyvoláva rozhodnosť a brzdí ho v snahe nahliadnuť na problém z tisícich uhlov. Citrín vlieva Blížencovi do žíl životnú energiu a chuť do všetkých aktivít.

Zaujímavosti o citríne
Dostupnosť

Dokonca aj kvalitný citrín sa môže pochváliť rozumnou cenou. Rovnako veľké kamene zostávajú dostupné, pretože cena za karát dramaticky nerastie s veľkosťou.

Geody

Obrovské duté brazílske geody lemované ametystmi sa často zahrejú a vzniknú mohutné citrínové “katedrály”.

Ametrín

V Bolívii sa v jednom kryštáli môžu zároveň zrodiť ametyst aj citrín. Tento prírodný unikát sa nazýva ametrín.

Jantár

Jantár daruje Blížencovi slnečné teplo a pohodu, aby sa mohol uvoľniť a pristupoval k životu s kľudnou dôverou. Hrejivo zafarbený kameň dokáže nastoliť rovnováhu v jeho neusporiadanej mysli a učí vzdušné znamenie trpezlivosti s okolím a s ním samotným. Mierni nervozitu a strach a pomáha pri uskutočňovaní jeho prianí. Dokáže zapracovať na Blížencovej váhavosti, lebo zlepšuje rozhodovacie schopnosti. Zároveň zvyšuje dôveru a pomáha nájsť priateľov a životného partnera.

Zlatistý jantár zvládne vyrovnávať psychiku a emócie. Kľudný a citovo ustálený Blíženec potom získa možnosť rozvinúť svoje skryté talenty a kreatívne myslenie. Uvedomí si, že sa môže inšpirovať všetkým okolo.

Prečo milujeme jantár?
Úchvatné inklúzie

Jantár pomáha vedcom študovať praveký ekosystém, pretože v inklúziách ostal hmyz, jašteričky, kvety, semienka, perie a ďalšie drobnosti.

Jurský drahokam

Hoci je film Jurský park fikciou, vedci extrahovali DNA z hmyzu, ktorý v jantároch uviazol pred viac než 120 miliónmi rokov.

Vôňa

Jantár nádherne vonia, keď sa šúcha a zahreje. Olej vzniknutý zo spáleného jantáru sa od staroveku až dodnes používa pri výrobe parfumov.

Ďalšie drahokamy

Bledomodrý akvamarín predstavuje Blížencovu cestu do vlastného vnútra a odhaľuje mu lásku a nefalšovanosť vlastnej bytosti. Zelený smaragd posilňuje pamäť a zvyšuje vnímavosť, zatiaľ čo svetlejší olivín tíši hnev a nervozitu. Dvojfarebný ametrín vyniká vzácnou schopnosťou: podporuje tvorivé spôsoby riešenia, čo je tým pravým orechovým pre nerozhodného Blíženca. Tyrkys a topás rozvíjajú kreativitu a nadanie. Zafír zlepšuje Blížencovu koncentráciu, zatiaľ čo turmalín ho učí trpezlivosti a koncentrácii. Alexandrit je svetlom pri hľadaní vnútornej rovnováhy, perly zas upokojujú a chránia pred negatívnou energiou. Unikátne tigrie oko podnecuje Blížencovu duševnú flexibilitu a odhaľuje mu hranice čisto intelektuálneho chápania. Bielo-modrý chalcedón ponúka schopnosť načúvať vnútornému hlasu a zrozumiteľne predávať vlastné poznatky. Achát je zas pravým prostredníkom medzi človekom a prírodou. Temný ónyx naopak prináša vytrvalosť, ktorá roztržitého Blíženca smeruje k dotiahnutiu vecí do konca.

 • Minimalistické strieborné náušnice s akvamarínmi Sistine
  Minimalistické strieborné náušnice s akvamarínmi Sistine
 • Prívesok so smaragdom s výberom veľkosti Odessa
  Prívesok so smaragdom s výberom veľkosti Odessa
 • Strieborný náramok s olivínom Rollie
  Strieborný náramok s olivínom Rollie
 • Zlaté náušnice s ametrínmi Haley
  Zlaté náušnice s ametrínmi Haley
 • Zásnubný prsteň s alexandritom a diamantmi Kylie
  Zásnubný prsteň s alexandritom a diamantmi Kylie
 • Pozlatený prívesok s onyxom Gilad
  Pozlatený prívesok s onyxom Gilad

Newsletter

Okrem článkov ponúkame aj množstvo akcií, zliav a súťaží.

Chcete o nich vedieť ako prvý? Stačí sa prihlásiť k nášmu newsletteru.

Emailovú adresu ste nezadali správne.

Musíte súhlasiť s podmienkami.

Témy, o ktorých píšeme

 • Čítať túto tému

  Všetko o šperkoch

 • Čítať túto tému

  Zásnuby

 • Čítať túto tému

  Všetko o svadbe

 • Čítať túto tému

  Ako na darčeky